Surfera napadli dva žraloky biele! Športovec opísal desivú udalosť

833

Na hrozný zážitok zaspomínal surfer Shannon Ainslie. Bol na doske so svojim bratom, keď ho napadli dvaja žraloci bieli. Jedna z rýb ho zrazila z dosky a zahryzla sa mu do ruky. S ťažko zranenou končatinou, z ktorej trčala kosť a tryskala krv, sa mu podarilo dopádlovať na breh.

Ako uviedol denník The Sun, Shannon Ainslie surfoval na útese Nahoon v Južnej Afrike so svojim bratom, keď na neho zaútočili dvaja štvormetroví obávaní žraloci bieli, potom sa mu ťažko zranenému ako zázrakom podarilo doplávať na breh.

Vtedy pätnásťročný chlapec zostal vo vode aj napriek varovaniu svojho brata a jeho kamarátov. Vo vode cítili vôňu sardiniek. Ako boli miestni zvyknutí, taký zápach láka k brehu žralokov. Keď sa Shannon chystal zísť svoju prvú vlnu, v tú chvíľu na neho obávaný predátor zaútočil. Vyhodil ho na chvíľu do vzduchu, načo ho stiahol pod hladinu a zahryzol sa mu do ruky.

Útok žraloka v Austrálii neprežil dvadsaťročný surfer

A aby toho nebolo málo, na scénu sa prirútil aj druhý žralok. Shannon mal obrovské šťastie. Paryba sa mu zahnal po hlave a ramene, ale našťastie svoj cieľ minula. Paradoxne mu ale útok druhého žraloka možno zachránil život. Prvý z predátorov totiž v tej chvíli pustil jeho škaredo poranenú ruku. Shannon sa v tú chvíľu vynoril z vody a ponáhľal k brehu, hoci si všimol svoju napoly amputovanú pažu

Zuby žraloka klapli na prázdno. Chlapčeka v mori na poslednú chvíľu zachránil policajt pred žralokmi!

Trvalo ďalších nekonečne dlhých dvadsať minút, než sa ranený chlapec dostal na breh, kde mu ruku zaškrtili ostatní surferi, aby zamedzili krvácanie. Shannonov brat mladíka potom odviezol do nemocnice.

Po päťhodinovom čakaní sa konečne dočkal ošetrenia. Ruku športovcovi opravilo tridsať stehov a náročná operácia. Napriek Shannonovej nočnej more sa sympatický mladík čoskoro vrátil do vĺn.

Profesionálny surfer a milovník žralokov je po smrti! Jeho koníček ho dostal

Dvojitý útok žralokov bielych je nevídaný, malo ísť o prvý svojho druhu v histórii.