Surovec obesil synovho psa na vodítku. V krčme sa potom chvastal, že za mučivú smrť psa mu sa to nič nehrozí

773

O otrasnej smrti psa hovoria obyvatelia Luže. Jeden z miestnych mal zviera, ktoré patrilo jeho synovi, obesiť na vodítku. O tom, že pes trpel, svedčí stav, v akom ho našli. Tyran mal potom prísť do krčmy a chvastať sa, že za mučivú smrť psa mu nič nehrozí.

V lužskej mestskej časti Košumberk v Česku sa teraz nehovorí o ničom inom. Jeden z miestnych občanov mal v zlosti totiž zabiť psa – obesil ho na vodítku na svojom pozemku. Polícia zabitie psa potvrdila, bližšie informácie ale vzhľadom k vyšetrovaniu nechcú podávať.

Vystrašení psíkovia zomreli v objatí. Jedenásť dní boli zavretí bez jedla v práčovni plnej výkalov a moču

Bernský salašnícky pes, ktorý vraj patril synovi majiteľa, navyše neskutočne trpel. „Umieral niekoľko minút a tým, ako sa bránil, si rozorval labky až do krvi,“ upozornil na Facebooku Damián.

Podobne celú vec okomentovala aj Diana Šlechtová, ktorá sa stará o opustené a týrané psy. „Získala som pár informácií od pána, ktorý v obci býva a dotyčného vraha pozná. Povedal mi, že s ním nikdy nebola normálna reč. Pes, ktorý patril jeho synovi, tu veľmi často pobehoval. V poslednej dobe mal vraj muž vážnejšie problémy a týmto činom si s najväčšou pravdepodobnosťou chcel vybiť zlosť na celý svet práve na ňom. Psík mal vraj rozodrané labky do krvy, ako sa bránil,“ opísala.

Odvážne zvieratá zachraňujú ľudské životy

Zhodne oni a Damián tvrdia, že muž, ktorého označujú za vinníka, po čine odišiel do krčmy, kde sa vychvaľoval, že mu za usmrtenie zvieraťa nič nehrozí. „Chvastal sa, že to policajtom pekne povedal a že z toho aj tak nič nebude,“ dodala Šlechtová.