Svedok v kauze Tomáša ušmýkaného na smrť za autom vypovedal: To je len sranda a trik, myslel som si

989

Na vlastné oči videl vraždu, ale nevedel o tom. Muž, ktorý teraz hrá kľúčovú úlohu v obžalobe proti policajtovi a jeho komplicovi z Ašu, bol svedkom ušmýkania Tomáša P. († 26) v roku 2008. Myslel si však, že za autom muži ťahajú figurínu. Svedčiť sa bál, nakoniec ale nechcel dopustiť, aby vrahovia unikli spravodlivosti.

„Videl som na vodiča i na muža, čo sedel za ním. Oboch ich poznám, ale oni mňa nie. Jeden z nich sa mi pozeral priamo do očí a bol poriadne vyvalený,“ popísal muž vo výpovedi, ktorú priniesol denník Právo. V nadchádzajúcom spore bude vystupovať v utajení, pretože má dôvodné obavy o život svoj i svojej rodiny. Jedného z obžalovaných pozná ako človeka s povesťou násilníka.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

K vražde došlo 23. novembra 2008. Na odľahlom mieste neďaleko priehrady Bíly Halštrov ho páchatelia, po ktorých kriminalisti doteraz márne pátrali, najskôr brutálne zbili a spôsobili mu celý rad zlomenín. Potom ho ešte živého priviazali za auto a vláčili niekoľko kilometrov po ceste. „Muž následkom mučenia a ťažkých poranení podľahol na mieste,“ uviedol hovorca GIBS Ivo Mitáček.

Dôvodom mala byť chorobná žiarlivosť bývalého policajta, ktorý nezniesol, aby sa ktokoľvek bavil s jeho vtedajšou priateľkou. Dvadsaťšesťročný mladík tak muža údajne rozzúril a ten si na neho zrejme s kumpánom počkal pred diskotékou.

Expolicajt bol z vraždy od začiatku podozrivý, nebol proti nemu ale dostatok dôkazov. To sa však zmenilo vlani začiatkom roka. Policajti dvoch podozrivých zadržali práve na základe svedeckej výpovede. Muž im všetko presne popísal.

Bola tu vražda zo žiarlivosti. Migrant v Nemecku dobodal svoju pätnásťročnú expriateľku. Súd mu vymeral 8,5 roka

 Svedok im všetko  popísal 

Vozidlo s podozrivým Martinom N. a Alešom Š. Stretol na ceste z Podhradia k priehrade Bíly Halštrov – za autom už vliekli svoju obeť. Vďaka svetlám s pohybovým snímačom pri bývalej textilnej továrne bol hrozný výjav osvetlený natoľko, aby svedok videl viac než dosť. „Najskôr som si myslel, že sa jedná o nejaký gag, srandu alebo trik. Vôbec ma nenapadlo, že to môže byť skutočné,“ povedal podľa Práva.

„Telo bolo priviazané na lanu asi dva metre za autom. Prišlo mi to, ako keď ťahajú figurínu, ten človek ležal na chrbte, nohy mu plantali a prišiel mi úplne bezvládny.“ Išiel ďalej, ale obraz vlečenej postavy nemohol dostať z hlavy, a tak sa otočil aj s autom a vyrazil za nimi. Videl auto ešte na hlavnej ceste, dohoniť ich už ale nestihol. Už druhý deň zistil, že za autom páchatelia ťahali skutočného človeka, ktorý útrapy neprežil. Čoskoro sa dozvedel, že bol zatknutý Martin N., a on tak vec považoval za vyriešenú.

Včera popravili injekciou druhého z trojice vrahov! Brutálne uvláčili černocha za autom

Keďže dlhodobo nežije v Česku, nemal žiadne nové informácie k prípadu, a tak ho veľmi prekvapilo, keď podozrivého stretával v Aši aj naďalej. Neskôr mu bolo povedané, že muž bol pre nedostatok dôkazov prepustený. Aj napriek počiatočným obavám išiel nakoniec vypovedať na políciu. „Nedokázal by som s tým žiť,“ dodal.