Sympatická pracovníčka bezpečnostnej služby zdúchla s ôsmimi miliónmi eur , pátra po nej polícia

1150

Nemecká polícia pátra po žene, ktorá ako zamestnankyňa bezpečnostnej firmy v Brémach ukradla osem miliónov eur v hotovosti. Peniaze zmizli v máji, keď ich dvadsaťosemročná žena pripravovala k prevozu ku klientom.

Podľa prokuratúry je pravdepodobné, že podozrivá utiekla do zahraničia. Podľa vyšetrovateľov bola žena vo firme zodpovedná za balenie a prípravu hotovosti k prevozu ku klientom. V piatok pred svätodušnými sviatky, ktoré sa v Nemecku slávili koncom mája, ale kontajner s hotovosťou neskončil vo firemnom aute, ale v prenajatej dodávke s ukradnutú poznávacou značkou.

Žena v práci nahlásila náhlu indispozíciu a od tej doby po nej nie je ani stopa. Na krádež sa prišlo až po predĺženom víkende. Polícia neuviedla, aká suma zmizla, list Weser-Kurier napísal, že to bolo osem miliónov eur. V prípade dolapenia a odsúdenia by páchateľke hrozilo až desať rokov väzenia.

Lúpež storočia v Drážďanoch! Máme horúcu stopu, veria si policajti

 Komplicka vo  väzbe? 

Vo vyšetrovacej väzbe zatiaľ skončila žena, ktorú polícia podozrieva z napomáhania trestnému činu. Prevozy hotovosti lákajú zlodejov opakovane, pre lupiča totiž bývajú dodávky s peniazmi pomerne ľahkým terčom, napísala agentúra DPA. V Nemecku sa každý deň takto prevážajú asi tri miliardy eur v hotovosti.

Naši v zahraničí: Slovenský bachar vylúpil v Ostrave banku. Lúpil som zo zúfalstva