Podivná smrť šťastnej rodiny na dovolenke otriasla Kaliforniou. Park, kde bola rodina nájdená mŕtva, bol náhle úradmi uzavretý! Čo sa na záhadnom mieste deje? Pitevné dáta vylúčila smrť cudzím zavinením a hrubou silou. Otrávili ich jedovaté riasy?

Ako uviedol Daily Star, medzi nebohé obete záhadného úmrtia patrí John Gerrish (†45) s manželkou Ellen Chungovou (†30) a dcérou Mijou (†1). Ušetrený nebol ani nebohý štvornohý parťák, pes Oski. Nielenže nie je jasné, ako sympatickí ľudia umreli, ale park, do ktorého sa vydali, sa náhle pre spoločnosť uzavrel.

Príbuzní obetí zalarmovali policajtov, keď sa ich blízki dlho nevracali z výletu. Mali strach, v čase ich dovolenky panovali na mieste ukrutné horúčavy. Teploty dosahovali štyridsiatich stupňov nad nulou. Aj vzhľadom k podmienkam sa detektívi obávali, že sa rodina mohla otráviť oxidom uhoľnatým alebo inou chemikálií.

Smrť na horskej dráhe! Výletníčka skolabovala pri jazde! Nepomohla ani okamžitá resuscitácia

Pitevné ohliadka však smrť chemickou látkou vylúčilo. A aby toho nebolo málo, naporúdzi nebola ani smrť spôsobená násilím. Miestny šerif ale prišiel so šokujúcou teóriou. Podľa Jeremyho Briese môžu stáť za smrťou rodiny a ich maznáčika toxíny uvoľnené z kvitnúcich rias.

Táto informácia sa objavila v čase, keď sa park uzavrel verejnosti. Pracovníci parku oznámili, že sa namiesto uzamyká z dôvodu „možného nebezpečenstva.“ Očakáva sa, že expertné toxikologické správy z údajne nebezpečných rias budú zverejnené v priebehu budúceho týždňa. Vyšetrovatelia medzitým požiadali o prístup k účtom sociálnych sietí zomrelých a ich telefónnym záznamom.

Výlet do Bratislavy, uštipnutie hmyzom a rýchla smrť! Baktérie učiteľovi († 27) úplne zničili pľúca!

„Vieme, že rodina a priatelia obetí zúfalo hľadajú odpovede. Náš tím pracuje nepretržite,“ uistil detektív Briese príbuzných. „Prípady ako tento vyžadujú, aby sme boli dôkladní a zároveň sa obracali na všetky zdroje, ktoré nájdeme, aby nám pomohli nájsť odpovede,“ dodal policajt.