Syn cukrového magnáta, ktorý znásilnil a zavraždil krásnu Martine je stále na úteku

1067

Polícia pátra po mužovi, ktorý je podozrivý zo znásilnenia a vraždy Norky Martine Vik Magnussenovej († 23), ktorú našli mŕtvu v jednom z bytov v centrálnom Londýne v marci roku 2008. Policajti sľúbili, že nikdy neprestanú v prenasledovaní Farouk Abdulhaka, ktorý je synom egyptského cukrového magnáta Shahera Abdulhaka.

Mŕtvu a polonahú Martine našli policajti v marci 2008 v jednom z londýnskych bytov. Jej telo nieslo známky po znásilnení a pitva ukázala, že smrť zapríčinil veľký tlak na krk dievčaťa. Z vraždy a znásilnenia bol obvinený Farouk Abdulhak, ktorý spoločne s Martine študoval medzinárodné obchodné vzťahy na súkromnej škole Regent’s Business School v Regent ‘s Parku v Londýne.

A práve v jeho prítomnosti bola naposledy Martine videná, keď spolu 14. marca 2008 opúšťali nightclub Maddox v londýnskej časti Mayfair v skorých ranných hodinách. Detektív Andy Partridge z metropolitnej polície povedal: „14. marca to je presne 11 rokov od doby, čo bola Martine brutálne zavraždená a vyriešenie tohto prípadu zostáva pre mňa a mojich spolupracovníkov prioritou. „

„Podozrivý utiekol z Veľkej Británie v priebehu niekoľkých hodín po vražde dievčaťa , dodnes je hľadaným. Rád by som dodal, že neprestaneme v našom úsilí, aby sme postavili osobu zodpovednú za jej vraždu pred spravodlivosť,“ doplnil Partridge.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

Abdulhak vraj utiekol do Egypta a následne do Jemenu v čase, keď sa telo dievčaťa objavilo, 16. marca 2008. Polícia sa bojí, že nebude schopná postaviť Abdulhaka pred spravodlivosť, kým zostane na slobode. Neexistuje totiž žiadna dohoda o vydaní stíhanej osoby medzi Jemenom a Spojeným Kráľovstvom. Z toho dôvodu ho nemôžu donútiť, aby sa vrátil do Británie.

Andy Partridge povedal: „Rodina slečny Magnussenovej si počas uplynulých rokov zachovala dôstojnosť a rozhodnosť a zaslúži si riadne odpovede. Čím dlhšie budeme čakať, tým viac porastie bezprávie. Preto znova apelujem na Farouk Abdulhaka, aby sa vrátil do Spojeného Kráľovstva. Tento prípad nezahodíme bez ohľadu na to, koľko času ubehne!“

Brutálna vražda v chatke číslo 28. Nevyriešená záhada, ktorá dodnes straší kalifornske letovisko