Do letného tábora Šťastné detstvo v Rusku sú údajne ilegálne deportované maloleté dievčatá z Ukrajiny. Priamo v tomto stredisku mal Gennadij Izmailov zneužiť štyri dievčatká z Ukrajiny a jedno z Ruska.

Objavila sa svedectvo, podľa ktorých niektoré Ruskom unesené deti z Doneckej oblasti na Ukrajine končia v ruskom meste Anapa, kde sú umiestnené v tábore Šťastné detstvo. Namiesto radostného dospievania ich tam ale čaká peklo.

Chlapec (13) zneškodnil únoscu dievčatka (8). Muža strelil prakom do hlavy!

Práve v tomto tábore mal miestny pedofil Gennadij Izmailov sexuálne zneužiť štyri ukrajinské dievčatá vo veku 10 až 13 rokov a jedno dievča z Moskvy, uviedol denník Daily Star. Násilník bol obvinený z násilných sexuálnych aktov na deťoch a na súd si zrejme počká za mrežami.

 Škandál nezákonných  deportácií 

Od začiatku vojny bolo z Ukrajiny do Ruska prevezených neuveriteľných 700 000 detí, čo je oveľa väčšie číslo, než sa pôvodne odhadovalo. Vladimír Putin bol medzitým spolu s komisárkou pre deti Máriou Ľvovovou-Belovovou obžalovaný Medzinárodným trestným súdom kvôli nezákonnej deportácii mladých ľudí.

Gangy kradnú deti na objednávku, niektoré stretne ten najhorší osud 

V júli Veľká Británia na rad ruských predstaviteľov zapojených do škandálov uvalila sankcie. „Londýn demonštruje falošnú starosť o deti a dodáva zbrane kyjevskému režimu, ktorý ich používa proti civilistom a civilnej infraštruktúre. Britské granáty a rakety zabíjajú a ochromujú deti, ktoré údajne bránia. To robí z Londýna spolupáchateľa,“ vyjadrila sa v tejto veci Maria Zacharová, hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí.