Tak to vás pobaví: Zlodej chcel vykradnúť dom, ale vypil fľašku vínka a na mieste činu zaspal ako poleno!

977

Zlodej musel byť silne závislý na alkohole. V sobotu išiel vykradnúť dom, ale na mieste činu zaspal! O deň neskôr pre zmenu skoro spadol do koľajiska. V oboch prípadoch bol opitý, ako zákon káže.

Rozbil dvere do pivnice, vytiahol rebrík a po ňom sa vyšplhal k balkónu rodinného domu. Keď rozbil okno, vliezol dnu. Než ale stačil čokoľvek ukradnúť, narazil na dve fľaše vína a okamžite ich vypil. „Keď sa majiteľ domu v Tišnovskej Novej Vsi vrátil do svojho bydliska, našiel tam spiaceho muža. Zavolal preto políciu.“ Nebolo ľahké ho prebudiť. Keď sa to podarilo, priznal, že sa do domu vlámal. Nadýchal 2,85 promile alkoholu, „uviedol hovorca polície Bohumil Malášek.

Vraždiaca prohibícia: vláda úmyselne otrávila alkohol, ľudia umierali

Policajti nechali zlodeja dospať v policajnej cele a pustili ho na slobodu. To ešte netušili, že sa s ním na druhý deň stretnú znovu. „Chodil po nástupišti v Řikoníne a hrozilo, že spadne do koľajiska,“ dodal Malášek.
Tentoraz už policajti viezli alkoholika na vytriezvenie na záchytku. „V druhom prípade nadýchal už viac ako tri promile alkoholu,“ doplnil hovorca polície.