Talianske sídlo duchov ktorom sa údajne odohrávali rituálne vraždy

2055

Červený dom, Sídlo duchov alebo tiež Dom čarodejníc – to všetko sú prezývky, ktorými sa môže „pýšiť“ Villa De Vecchi. Sídlo postavené v 19. storočí bohatým grófom Felicem De Vecchi láka urbexovích výskumníkov, lovcov duchov, ale aj úplne obyčajných vandalov.

Gróf Felice De Vecchi bol šéfom Talianskej národnej gardy a zohral kľúčovú rolu počas takzvaných Piatich dní v Miláne, víťazného ľudového povstania proti rakúskej vláde, ktoré sa odohralo v dňoch 18. až 22. marca 1848. Vecchi bol náruživým cestovateľom a obzvlášť sa mu zapáčilo v údolí Valsassina. Neďaleko Comského jazera sa rozhodol postaviť dom, ktorý by slúžil ako letné sídlo pre jeho rodinu. Spoločne s architektom Alessandrom Sidolim navrhli dom inšpirovaný barokovým a klasicistickým štýlom východoeurópskych krajín. Jeho stavba začala v roku 1854 a skončila o tri roky neskôr. Súčasťou vily bol tiež rozsiahly park o veľkosti 130 tisíc metrov štvorcových, ktorého hlavnou ozdobou bola veľká fontána. Vnútri nechýbali moderné vymoženosti v podobe kúrenia či kuchynského výťahu.

Rok pred kompletným dostavaním Alessandro Sidol zomrel. Už to bolo podľa niektorých prvé znamenie, ktoré predvídalo vile pochmúrny osud. Rodina vo vile žila niekoľko krátkych rokov, ale v roku 1862 ju podľa miestnych legiend vraj stihla hrozivá tragédie. Gróf sa jedného dňa vrátil domov a našiel svoju manželku zavraždenú. Dcéra bez stopy zmizla. Zúfalý muž si len v štyridsiatich šiestich rokoch vzal život.

Vilu následne zdedil Feliceho brat Biagi. Ten sa počas následných rekonštrukcií zaslúžil o to, že zo sídla zmizlo množstvo charakteristických východoeurópskych prvkov. Neskôr sa však spoločne s rodinou odsťahoval. Následné roky dom zmenil množstvo majiteľov. V 20. rokoch v ňom niekoľko nocí údajne strávil britský okultista Aleister Crowley. Vila sa následne stala vyhľadávaným miestom jeho nasledovníkov a podľa rôznych historiek v nej malo dokonca dochádzať k rituálnym vraždám a samovraždám. Ďalší svedkovia rozprávali, ako sa z domu v noci ozýva zvuk piana.

Nech už bola pravda akákoľvek, tajomné príbehy urobili svoje a Villa De Vecchi si vyslúžila povesť najstrašidelnejšieho domu Talianska.