Taliansky novinár Papaleo hovorí, že Kuciaka so snúbenicou zabili hlúpi Česi alebo Slováci

1920

Chladnokrvnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírová rieši polícia už mesiac. Hoci zatiaľ nepoznajú vraha, na povrch vyplávalo mnoho nepríjemných skutočností, ktoré doslova rozvrátili vládu. Antonio Papaleo je taliansky investigatívny novinár, v rozhovore pre server Topky.sk tvrdí, že Kuciaka zabili na objednávku Česi alebo Slováci.

Rovnako ako polícia a široká verejnosť si aj Papaleo myslí, že Kuciak zomrel kvôli svojej práci investigatívca. Lenže oproti valnej väčšine nepodporuje názor, že by za jeho smrťou stála talianska mafia, konkrétne Antonino Vadala.

„Stále však neverím tomu, že Vadala je do toho nejakým spôsobom zapletený. Má toho na svedomí veľa – podvody, finančnú trestnú činnosť atď., Ale nie je to ten typ agresívneho človeka, ktorý by dokázal niekoho fyzicky zlikvidovať. Navyše ho sleduje Eurojust (Jednotka Európskej únie pre justičnú spoluprácu, pozn. Red.), Takže naozaj veľmi pochybujem, že Vadala je zodpovedný za tieto vraždy,“ uviedol Papaleo s tým, že polícii ale na Vadalu sám upozornil.

Opísal tiež, že vražda novinára je v dnešnej dobe veľmi krátkozraká – smrť takého človeka len upozorní na mnoho tajomstiev i nedoriešených otázok, ktoré novinár ukrýval „v šuplíku“.