Je tam železničná stanica na predmestí severovýchodne od japonskej Osaki, čo dokazuje, že človek a príroda môžu existovať vedľa seba v harmónii. Jeho hlavným rysom je obrovský strom, tiahnúci sa cez otvor v plošine. Úradníci tvrdia, že strom je asi 700 rokov starý.

Kayashima stanica sa otvorila hneď vedľa stromu v roku 1910. Avšak, po 60 rokoch narastajúca populácia požadovala rozšírenie stanice a ktorá bola schválená v roku 1972. Strom bolo potrebné znížiť, aby sa vytvoril priestor pre nové štruktúry. Ale každý, kto sa snažil vyrúbať strom bol odsúdený s nejakým druhom nešťastnej udalosti. Jeden muž, ktorý mal na starosť výrub, tak ešte v ten deň dostal vysokú horúčku. Iní zas videli dym vychadzajúci z dolnej časti stromu.

Keď miestni obyvatelia zistili, čo sa deje s ich milovaným stromom, boli pobúrení. Príbehy začali šíriť okolo stromu a jeho božstvo, takže nakoniec sa úradníci dohodli na zmene architektúry a vsadili strom dnu. Stavba začala v roku 1973 a skončila v roku 1980. K tomuto dňu strom je tam ešte stále a rastie s podporou miestnej komunity..train-station-700-year-old-tree-kayashima-japan-3train-station-700-year-old-tree-kayashima-japan-1train-station-700-year-old-tree-kayashima-japan-4train-station-700-year-old-tree-kayashima-japan-7train-station-700-year-old-tree-kayashima-japan-5train-station-700-year-old-tree-kayashima-japan-6