Záchranári v piatok zasahovali v Stropkove, kde sa počas svojho turné zastavil český Cirkus Aleš. Podľa prvotných informácií tam mala ošetrovateľa Iva (†59) napadnúť ťava. Muž bol prevezený do nemocnice, kde svojim zraneniam bohužiaľ podľahol. Principál cirkusu nakoniec vysvetlil, že všetko bolo inak a muža údajne prešlo auto. 

Tragédia sa stala v piatok popoludní v Stropkove. Na turné sa tam zastavil Cirkus Aleš, ktorý má dlhoročnú tradíciu. Národný Cirkus Aleš v 19. storočí založil brat slávneho maliara Mikoláša Alša Ján Aleš. Dnes už cirkus vedie šiesta generácia, Antonín Aleš so svojou manželkou Hanou. Turné, na ktoré cirkus tento rok vyrazil, však poznamenala tragédia.

V piatok v cirkuse zasahovali záchranári u vážne zraneného ošetrovateľa Iva. „Pacient mal sériové zlomeniny rebier na oboch stranách, mal zlomenú panvu, zlomeniny viacerých stavcov,“ uviedol pre TV Markíza Marek Pytliak zo Sveta zdravia.

Principál cirkusu najskôr uviedol, že muža mala údajne napadnúť ťava. Pre TVNoviny.sk povedal, že ťava ho mala pohrýzť na ruke a v tvári. Avšak svoje tvrdenie o napadnutí zvieraťom nakoniec zmenil. Povedal, že mal ošetrovateľ zaspať pred kolesami auta, ktoré ho potom prešlo.

Dva cirkusové slony pri Hanoveri si vychutnali krátky pobyt na slobode

„Nasvedčujú tomu zranenia nášho zamestnanca na hrudi, hlave a ruke. Polícia už vozidlo mercedes, na korbe ktorého sa prevážalo seno pre zvieratá, zaistila. Jeho vodička všetko ľutuje, ale spiaceho muža pod kolesami auta na poludnie nevidela a prevážalo seno len zhruba štyridsať metrov,“ vysvetlil Aleš s tým, že pri tragickej udalosti nebol.

Cirkusanti majú výnosný bitúnok! Z jedného tigra uvaria bujón za 1.3 milióna EUR!

Prvotne vraj hovoril o napadnutí ťavou, pretože sa zvieratá nachádzali neďaleko miesta. „Domnievali sme sa, že ho pohrýzli. Stalo sa to už raz aj v minulosti, keď bol opitý, a tieto zvieratá sú v takom prípade dosť agresívne,“ uzavrel principál.

Annie Oakleyová mohla zabiť nemeckého cisára, našťastie sa trafila

Prípadom sa intenzívne zaoberá polícia. „Urobili sme všetky nevyhnutné opatrenia a momentálne nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie. V tomto prípade vedieme trestné konanie vo veci usmrtenia,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.