Taxikár odrezal šesťročnému chlapcovi hlavu, pred zrakom vydesenej matky!

903

Šesťročný Zakaria Al-Jaber išiel v utorok so svojou matkou taxíkom do svätyne proroka Mohameda v meste Medina v Saudskej Arábii. Zrazu však vozidlo zastavilo a vodič chlapca vyvliekol von. Rozbitou sklenenou fľašou mu potom podrezal krk a následne odrezal hlavu. Zúfalá žena sa márne pokúšala svojho syna zachrániť.

Vodič sa matky údajne opýtal, či sú šíitskí Moslimovia, načo žena odpovedala, že áno. Bezprostredne potom muž zastavil a vytiahol jej syna z auta.

Následne ho odvliekol k blízkej kaviarni. Tam rozbil sklenenú fľašu, ktorou okamžite malému chlapcovi podrezal hrdlo. Potom ho ešte niekoľkokrát dobodal do tela a odrezal mu hlavu. Zúfalá matka spoločne s policajtom, ktorý bol blízko, sa snažili chlapca pred útokom ochrániť, bohužiaľ však márne.

 Najmenšie rakvy sú tie  najťažšie 

Sajid Hussain, ktorý zdieľal chlapcove fotky na twitteri, sa dovoláva spravodlivosti. „Najmenšie rakvy sú tie najťažšie,“ hovorí Hussain. „Je to barbarský čin, ktorý spáchal vodič taxíka. Nemusíte byť šiiti alebo sunniti. Hlavne buďte v prvom rade ľudia. Oneskorená spravodlivosť znamená odmietnutú spravodlivosť.“

Moslimka sa vydala za kresťana. Jej brat ju kvôli zachovaniu cti zastrelil

Doteraz nie je jasné, prečo si vodič vybral ako cieľ útoku malého chlapca. Policajti však vyhlásili, že bol muž mentálne postihnutý. Organizácia Shia Rights Watch, ktorá obhajuje práva šiitských Moslimov, oznámila, že išlo o útok pod vedením sekty. „Komunita saudských šiitov sa v nedeľu zišla, aby spoločne trúchlila a vyjadrila zdrveným rodičom úprimnú sústrasť,“ uviedla organizácia.

Otec chlapca († 3) zavraždeného v Barcelone objal imáma. Moslim sa rozplakal