Prípad náhleho a záhadného otehotnenie odsúdenej Petry Janákovej (29) nie je podľa šéfa Väzenskej služby Petra Dohnala ojedinelý. Zatvorené ženy sa o to vraj snaží pomerne často. Ako sa ale väzenkyňa za mrežami dostanú k spermiám?

Beštiálnym manželom súd zrušil doživotný trest za vraždu zberateľa mincí!

Prepustenie vrahyne Petry Janáková je podľa generálneho riaditeľa Väzenskej služby Petra Dohnala spôsobené zastaranou legislatívou. Tehotným väzenkyniam musí byť podľa zákona prerušený výkon trestu, pritom na to nie je dôvod, myslí si Dohnal.

 Janáková obvinila troch dozorcov zo  znásilnenia! 

Zatiaľ nie je jasné, ako Petra Janáková vôbec otehotnela, to vyšetruje Generálna inšpekcie bezpečnostných zborov. GIBS sa na podnet tehotnej vrahyne zaoberá možnosťou, že bola vo väzení znásilnená dozorcami. Túto informáciu nechcela hovorkyňa GIBS bližšie komentovať.

„Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov pracuje s niekoľkými možnými verziami, ako a s kým žena otehotnela. Viac k tomuto prípadu v túto chvíľu oznamovať nebudeme,“ povedala hovorkyňa GIBS Ivana Nguyenová k vyšetrovaniu.

Vraždiace manželské komando si vyhliadli ďalšiu obeť, ale muž ich pokusu dvakrát unikol

 Šéf Väzenskej služby prehovoril o tehotnej  vrahyni 

Ďalším variantom je, že Janákovej niekto do väzenia predniesol spermie. „Informáciami o podobnom odovzdaní mužského ejakulátu sme disponovali už v minulosti a to pomerne často. Musím povedať, že bez právnej úpravy budú tieto pokusy pokračovať,“ povedal Petr Dohnal.

Po brutálnej vražde milenca ho vrahyňa oplakávala na Facebooku

Podľa neho odsúdené ženy tehotenstvo vnímajú ako priepustku na slobodu, pretože podľa platnej legislatívy musia byť prepustené až do jedného roku veku dieťaťa.

Vo väzniciach sú v dnešnej dobe také podmienky, že by sa o tehotné ženy dokázala postarať Väzenská služba, tvrdí Dohnal. K prerušeniu výkonu trestu tak nemusí vôbec dôjsť.

AKO SA ŽIJE VO VÄZENÍ, PANI GUCCIOVÁ?

„Táto právna úprava je už prežitá, väzenstvo sa modernizovalo. V súčasnej dobe máme vlastné oddelenie matiek s deťmi. Boli by sme schopní sa o tieto ženy sami postarať a mohli by byť aj počas tehotenstva umiestnené v našom zariadení, čím by odpadla ich motivácia,“ uzavrel šéf Väzenskej služby s tým, že bude iniciovať legislatívne zmeny.