Súd v britskom Teesside začal počas uplynulých dní prejednávať brutálnu vraždu Poliaka Tomasza Demblera (†39), ktorý bol nájdený v plytkom hrobe v parku mesta Normanby. Muž nemal ruky a telo javilo známky mučenia. Z vraždy je podozrivých hneď niekoľko ľudí.

Telo tridsaťdeväťročného Poliaka Tomasza Demblera bolo nájdené 12. apríla minulého roka v parku Flatts Lane Country Park. Nález polícii oznámili dve dievčatá, ktoré do lesa vyrazili na piknik. Telo totiž údajne vyčnievalo zo zeme, takže nebolo ťažké ho nájsť. To najstrašnejšie však bolo, že mu chýbali ruky. O hroznom prípade informoval portál Metro.

Poliak, ktorý brutálne dobodal dvadsaťštyriročnú Češku, pred spravodlivosťou sa ukrýval viac ako 6 rokov!

Polícia pri vyšetrovaní zistila, že telo patrí už spomínanému poľskému rodákovi, ktorý vo Veľkej Británii žil 20 rokov a v krajine sa zaplietol do užívania drog a alkoholu. Na jeho tele boli nájdené početné stopy po bití, a tiež celý rad bodných a rezných rán.

http://http://www.stcity.sk/skupina-poliakov-zlyncovali-opiteho-vodica-kvoli-tukancu-do-auta/

Z vraždy bolo obvinených päť osôb – Zbigniew Pawlowski (41), Rafal Chmielewski (37), Adam Czerwinski (45), Tomasz Reczycki (37) a Monika Solerska (37). Všetci ale vinu odmietajú, prípadne ju hádžu jeden na druhého. Preto zatiaľ nie je celkom jasné, kto vraždil a kto sa podieľal na ukrytí tela.

Poľského vraha Trynkiewicze hostila polícia v Kalu. Na účet Poliakov

Hlavným podozrivým v prípade je však Pawlowski, ktorý podľa ostatných podozrivých Tomasza ubil na smrť. Ostatným, ktorí žili v dome spoločne s oboma mužmi, potom zakázal volať sanitku. Spoločnými silami telo údajne ukryli, keď jeden po druhom z domu odchádzali a skúmali možnosti, ako to urobiť. Pri tom ich tiež zachytila ​​bezpečnostná kamera. Ruky vraj Tomaszovi odsekli až po smrti, aby sa jeho telo zmestilo do kufra.