Tento 12 ročný chlapec je najmladším tatérom na svete. Budete čumieť, čo dokáže

2093

Vo veku, keď väčšina detí zamestnáva svoje ruky hraním videohier a ovládaním smartphonov či tabletov, je dvanásťročný Ezrah Dormon z Panamy už vyhláseným tatérom. Na jeho kérky sa v tetovacom štúdiu doslova stoja fronty.

Do tetovacích salónov je zvyčajne deťom vstup zakázaný, ale ak by ste vošli do štúdia Honolulu v panamskej metropole Panama City, uvideli by ste tam tetovať roztomilého blonďavého teenagera. Volá sa Ezrah, je mu dvanásť a už je jedným z najžiadanejších taterov v Paname. Správy o jeho mimoriadnom nadaní sa nedávno rozleteli po celom svete.

Ezrahova kariéra čoby umeleckého tatéra začala, keď pozoroval majiteľku štúdia Honolulu Ali Garciu, ako vytetovala kvet na na ruku jeho matky. Chlapec, ktorý sa odjakživa zaujímal o umenie a maľovanie, bol jej činnosťou tak fascinovaný, že zvolal: „Ty kokso, to by som si fakt chcel skúsiť, rád by som vedel, ako na to.“ Keď Ali videla, ako je nadšený, požičala mu na chvíľu tetovaciu pištoľ a Ezrah vyplnil kúsok matkinej kérky. V tú chvíľu tetovaniu prepadol.Začal dochádzať do tetovacieho štúdia a učil sa od jeho majiteľky všetkým aspektom remeslá, od hygieny až po techniku. Ali ho necháva tetovať prakticky každý deň, takže Ezrah už dosiahol veľký pokrok. Okrem tetovanie grapefruitov pravidelne vyfarbuje kérky skutočných zákazníkov štúdia. Samostatne potom už vytvoril cez dvadsať vlastných tetovaní.

„Na začiatku, keď som s tým začínal, som bol trochu nervózny, ale potom, keď som sa s tým oboznámil, išlo to ako po masle,“ zveril sa Ezrah.

Zákazníci, ktorí štúdio Honolulu navštevujú, vedia, že je tu na zaučenie, ale mnohí z nich mu ochotne zveria kúsok svojej kože. „Zakaždým sú trochu nervózny, ale potom sú nadšení,“ tvrdí mladý tetovač. Rodičia, obaja umelci, majú pre chlapcov koníček pochopenie, a podporujú ho. Rovnako ako Ezrah totiž verí, že ho tetovacia pištoľ bude raz živiť, tak prečo klásť jeho umeleckej vášni zbytočné prekážky?