Tereza čo nevidieť opustí Pakistanské väzenie! Po vyhranom odvolacom súde začala baliť! 

635

Bola to senzácia! V pondelok odvolací súd v Pakistane zrušil rozsudok kvôli pašovaniu drog, čo vlialo českej občianke Teréze H. (25) novú nádej do žíl. Aká asi musela byť jej radosť, keď jej dozorkyne vo väznici oznámili novú správu! Podľa pakistanského zdroja už začala baliť. Skvelú novinku s ňou oslavujú aj jej spoluväzenkyne.

Bola to nočná mora, ktorá trvala skoro štyri roky. Češke Tereze, odsúdenej v Pakistane za pašovanie bezmála deviatich kíl heroínu, ale konečne svitá na lepšie časy. Keď odvolací súd v pondelok prijal argumenty jej advokáta Saifa ul Malúka, bola radosťou bez seba. Veď za mrežami už má stráviť len niekoľko dní potrebných na písomné vyhotovenie oslobodzujúceho rozsudku!

Tereza, pašeráčka drog, pôjde na slobodu! Premiér vyhlásil amnestiu!

„Tereza začala baliť a jej spoluväzenkyne sa radovali spolu s ňou. Tereza im poďakovala a popriala veľa šťastia,“ povedal zdroj napojený na dianie vo väznici Kot Lakhpat v Láhaure, kde Terezu držia. „Tereze podávali večeru na rozlúčku a radosťou ani nemohla spať,“ prezradil.

Drogová pašeráčka Tereza unikla o vlások hrozbe doživotného trestu!

Ako uviedol, Tereza túži po tom, aby smela opustiť väzenie, čo najskôr to pôjde, a jej šťastie nemôže byť slovami popísané. „Je to, ako keby zažívala druhé Vianoce,“ dodal. Teraz snáď už nič nestojí v ceste tomu, aby tie skutočné Vianoce oslávila so svojou rodinou.

Češku Terezu H. (25) zadržali pakistanskí colníci na medzinárodnom letisku v Láhaure v januári roku 2018. Video ju zachytilo vo chvíľach, keď pred ňou z batožiny vyťahovali podozrivú bielu substanciu, ktorú označili za heroín.

Tereza odkrýva drogový kartel, odštartovala zatýkanie. Polícia ide po šéfovi Khalidovi

Za to ju súd o rok neskôr neprávomocne poslal do väzenia na osem rokov a osem mesiacov. Tereza s verdiktom nesúhlasila a podala odvolanie. Tomu odvolací súd vyhovel. V cele strávila takmer štyri roky.