Tereza H. otvorene o šokujúcej ceste k súdu!

395

Dvadsaťsedemročná Češka Tereza H. bola v januári 2018 zadržaná na letisku v Láhaure za údajné pašovanie drog. V pakistanskom väzení Kot Lakhpat strávila štyri roky, kým ju nakoniec súd oslobodil od všetkých obvinení. Po návrate do Česka sa rozhodla, že sa o zážitky z väznice podelia s fanúšikmi na platforme Herohero. V najnovšom príspevku popísala svoju prvú cestu na súd.

Terezu súd oslobodil všetkých obvinení v novembri 2021. Vo väznici medzitým strávila takmer štyri roky. Minulý rok sa po rokoch konečne vrátila do Českej republiky a postupom času sa rozhodla, že podrobne popíše úplne všetko, čo počas tej doby prežila.

V najnovšom videu prehovorila o prvej ceste k súdu. Zamestnankyňa ambasády jej najskôr oznámila, že nasledujúci deň bude mať súd, bacharky vo väzení jej ale tvrdili, že na súd má ísť až o deň neskôr. Tereza sa preto ráno venovala upratovaniu cely a bežným veciam, ako bola zvyknutá.

Tereza H. popísala drsný výsluch v prvých dňoch v pakistanskej base!

 Rozpadajúci sa  autobus 

„Prišla bacharka a hovorí, že mám ísť za päť minút na súd, prečo ešte nie som oblečená. Keď som jej hovorila, že mi povedali, že dnes súd nemám, odpovedala, že sa pomýlili a nech som za päť minút nachystaná,“ popísala blondínka na platforme Herohero. Dodala, že jej iba spoluväzenkyne požičali nejaké pakistanské oblečenie, nestihla sa ani osprchovať.

Keď prišiel autobus, ktorý mal väzenkyne odviezť na súd, Tereza sa nestačila čudovať. Uviedla, že bol podobný americkým školským autobusom, mal ale úplne vymlátené okná. „Sedačky boli tiež úplne rozbité a vzadu bolo päť miest, kde sedeli muži so zbraňami. Zrejme keby sme chceli utiecť, ale neviem, za celý čas, čo som tam bola, že by sa niečo také stalo,“ popísala Češka. „Divila som sa, že ten autobus vôbec drží, ale oni mi povedali, že s týmto rozpadajúcim sa autobusom už jazdí niekoľko rokov.“

Tereza dodala, že raz väzenkýň na súd išlo toľko, že sa do autobusu nezmestili, a ona musela sedieť vzadu na rezervnej pneumatike.

Pokusy beštiálneho doktora Mengeleho. Nacistický „anjel smrti“ zomrel na úteku pred spravodlivosťou

V autobuse si ale mohla zapáliť, čo pre ňu bola veľmi šťastná chvíľa, pretože od zatknutia nemala cigaretu, a to bola pritom silná fajčiarka.