Tereza H. popísala drsný výsluch v prvých dňoch v pakistanskej base!

637

Na sociálnej sieti opisuje dvadsaťsedemročná Tereza H. príhody z pakistanskej basy Kot Lakhpat, kde strávila štyri roky. Tam sa dostala za údajné pašovanie drog. V najnovšom videu blondínka priblížila okolnosti prvých výsluchov aj to, ako došlo k podivnému nedorozumeniu.

Je to už päť rokov, čo bola rodáčka z Uherského Hradiště zatknutá na pakistanskom letisku v Láhaure za to, že podľa miestnych colníkov v kufri prevážala zhruba deväť kilogramov heroínu. Za to ju súd poslal do väzenia Kot Lakhpat. Po štyroch rokoch bola Tereza zbavená viny a vrátila sa do Česka. Údajné prevážanie drog jej nikdy preukázané nebolo.

Napriek tomu, že pôvodne so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach komunikovala skôr stroho, postupne mlčanie prelomila a rozpráva po kúskoch zážitky, ktoré za roky v base prežila. Prednedávnom si založila na on-line platforme Herohero profil, kde rozpráva celý príbeh toho, ako sa jej pred rokmi zmenil život.

Dnes Tereza H. (26) o prvom kšefte ako spoločníčka.

 Došlo aj na  smiech 

V najnovšom videu popísala drsný výsluch, ktorého sa v prvých dňoch v pakistanskej base dočkala. „Ja som stála vonku a oni so mnou hovorili cez také okno, v ktorom bola ešte sieť. Vypytovali sa ma, kto ma do toho namočil a ako som sa dostala do Pakistanu,“ rozprávala Tereza.

Policajti vraj preskúmali aj jej facebookový profil a snažili sa zistiť, kto je tým mužom, ktorý dievčaťu mal dať drogy. Tereza prezradila, že Pakistanec, ktorý jej údajný tajomný balíček do kufra dal, mal prezývku „Tee“.

Na vzdychy ako och a ach cudzí jazyk vedieť nemusíte! Tereza H. šokovala rozprávaním o kariére spoločníčky

Tamojší úradníci sa chybným úsudkom dovtípili, že by údajným dílerom mohol byť Terezin kamarát z Uherského Hradiště, ktorý mal na tele tetovanie obsahujúce tieto písmená. „Musela som im vysvetliť, že môj kamarát to fakt nie je. To som sa po dlhej dobe celkom zasmiala,“ komentovala s úsmevom blondínka.

Tereza so Simonou

 Ušili na ňu  búdu? 

Muži ale riešili aj Terezinu vtedy veľmi dobrú kamarátku Simonu. „Mali sme spolu fotku pri bielej audine, tá moc bežná v Pakistane nebola. Policajti sa pýtali, kto bol vodič toho auta, či mi pomáhal a majú ho zatknúť. Ja som však netušila, o koho ide,“ opisovala Tereza.

Na ďalší výsluch vraj policajti priniesli päť fotografií. Tereza mala za úlohu popísať, kto je kto. Podľa jej rozprávania polícii oznámila mená toho, kto ju mal podstrčiť do kufra drogy a myslela si, že má po starostiach. To sa ale plietla. „Oni chceli pravé meno toho muža, ale ja som poznala len jeho prezývku. Dala som im adresu, fotku, telefón, ale ani to im nestačilo. Ušili na mňa búdu,“ sťažovala sa na minulosť Tereza.