„Tereza je nevinná!“ Právnik obvinil colníkov z falšovania dôkazov

1181

Pakistanskí colníci zadržali Terezu H. (22) vlani 10. januára a v jej kufri našli takmer deväť kilogramov heroínu. Češka predtým ale prešla cez dve kontroly, drogu prekvapujúce objavila až tá tretia. Podľa Terezinho právnika to má jednoduché vysvetlenie – opiát do batožiny dali sami colníci! Advokát to povedal v rámci svojej záverečnej reči na pondelkovom súde. Tereza je podľa neho nevinná a stala sa obeťou falošného obvinenia.

Vo štvrtok odchádzala Tereza zo súdu sklamaná, líčenie totiž kvôli štrajku sudcov vôbec neprebehlo. Pondelkové státie už ale obžalovanú ženu poriadne nabilo pozitívnou energiou. Terezin právnik Sardar Asghar Dogaru konečne mohol začať svoju záverečnú reč a jej obsah jeho klientku veľmi potešil.

„Neuskutočnila nič zlé, je nevinná,“ povedal podľa pakistanského novinára Alí Aršáda obhajca. Právnik obvinil colníkov z falšovania dôkazov a podanie krivej výpovede. Advokát dokonca členov bezpečnostnej zložky obvinil, že drogy Tereze do kufra nastokli oni sami!

Také slová pochopiteľne vyvolali rozruch, jedná sa o veľmi závažné obvinenia. Svoj pondelkový výstup právnik zakončil s tým, že proti Tereze nesvedčí žiadny spoľahlivý dôkaz.

Keďže obhajca svoju reč predniesol v angličtine, Tereza rozumela každému slovu a po skončení rokovaní so nedokázala ubrániť úsmevu. S prácou svojho obhajcu bola veľmi spokojná. Keď sudca odišiel, dokonca ho za jeho služby odmenila vzdušným bozkom! Právnik ho potom podľa Alího Aršáda opätoval.

Tereza odkrýva drogový kartel, odštartovala zatýkanie. Polícia ide po šéfovi Khalidovi

„Dnešné státie som si moc užila. Obhajoba je silná,“ poznamenala viditeľne potešená Tereza cestou od súdu. Ďalšie rokovanie je na programe v stredu. Až Terezin právnik dokončí záverečnú reč, nadviaže obhajca spoluobvineného s tou svojou.

Tereza sa za rok, ktorý uplynul od jej zadržania, zúčastnila niekoľkých desiatok státi. Rad z nich bolo z rozličných dôvodov odročené. Či už išlo o neprítomnosť prokurátora, alebo o štrajk, všetky tieto okolnosti negatívne ovplyvnili plynulý priebeh procesu.

Heroínová pašeráčka Tereza ide v Pakistane na dračku! Má ďalšiu ponuku na sobáš

Sudca Šahzád Raza však usmievavé brunetke niekoľkokrát sľúbil, že do konca februára vynesie rozsudok – a Tereza sa ho nemôže dočkať. Po dnešnom dni očakáva jeho vynesení s veľkou nádejou.