Dvadsaťpäťročná Tereza H., ktorá bola zadržaná v januári roku 2018 v pakistanskom Láhaure, sa stále nemôže vrátiť do Českej republiky. Hoci po komplikovaných ťahaniciach jej konečne osobné veci vrátili včetne cestovného pasu, podľa europoslanca Tomáša Zdechovského (KDU-ČSL) jej pakistanské úrady zatiaľ nevydajú výjazdové víza. Tie by mala oficiálne dostať až potom, čo sa rozhodne o odvolaní colníkov, ktorí chcú Terezin prípad znova dostať pred súd.

Tereza H. je zatiaľ stále v Pakistane. Informáciu serveru TN.cz potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), podľa ktorého sa o návrate mladej ženy do Česka intenzívne rokuje.

Tajný útek pašeráčky heroínu z Pakistanu?! Češka Tereza oslobodená z drogových zločinov podľa colníkov opustila krajinu

Úrady podľa webu museli Tereze vrátiť pas a osobné veci, pretože súd zamietol sťažnosť colníkov ohľadom jej prepustenia. Češka opustila väzenie 20. novembra. „Minulý týždeň bolo oznámené, že Teréza H. nebudú vydané oficiálne výjazdné víza do doby, než rozhodne o odvolaní colníkov Najvyšší súd,“ povedal Zdechovský. Serveru TN.cz to potvrdila aj hovorkyňa ministerstva zahraničia Lenka Do. Bez víz nemôže Tereza Pakistan opustiť.

Na sedem rokov za drogy, musí ísť mamička Megan do väzenia,  len pár mesiacov po pôrode !

 Ďalšie a ďalšie  komplikácie 

Mladá Češka bola v roku 2019 odsúdená na osem rokov a ôsmich mesiacov v pakistanskom väzení za pašovanie heroínu. Celú dobu však tvrdila, že je nevinná a proti rozsudku sa snažila odvolať. Svojho dosiahla až po rokoch. Minulý rok začiatkom novembra súd konečne vypočul argumenty jej právnika a Tereza bola voľná. Lenže do domov sa zatiaľ nedostala. Všetko najprv komplikovalo písomné doručenie rozsudku do väznice, ktoré trvalo niekoľko týždňov.

Nahý muž zastavil premávku na zasneženej diaľnici D1

Aj keď potom Tereza konečne opustila brány väznice, do Českej republiky odletieť nemohla. Prepustenie krásnej blondínky sa totiž nepáči colníkom, ktorí sa proti rozsudku odvolali na Najvyšší súd a nechceli jej vrátiť jej osobné veci. Teraz Tereza konečne svoje osobné veci získala, domov ísť však stále nemôže.