Vďaka prebiehajúcemu vyšetrovaniu vychádzajú najavo ďalšie šialená fakty zo života londýnskeho atentátnika Khalida Masooda. Ukázalo sa, že jeho náboženské presvedčenie nebolo zjavne také silné, ako by sa mohlo zdať – čas si totiž krátil konzumáciou tvrdých drog a laškovaním s prostitútkami!

Polícia pochopiteľne vypočúva všetkých, ktorí mali s už mŕtvym teroristom čo do činenia, a dozvedajú sa o ňom samá negatíva.
Napríklad žena, ktorá Masoodovi pred časom prenajímala byt, uviedla, že musela zmluvu s ním vypovedať kvôli tomu, že si jej podarený nájomník vodil domov príliš veľa prostitútok, s ktorými sa oddával natoľko tvrdému sexu, že neustály hluk v byte rušil susedov.

Tiež Masoodovi priatelia uviedli, že sa im ich kamarát už nejakú dobu nezdal a mali pocit, že sa chová divne.
Pričítali to ale veľkej konzumácii drog – Masood mal čuchať acetón a neustále fajčiť crack. U neho v byte sa usporadúvali drogovej orgie, ktoré nezriedka končili bitkou.

Khalidova susedka napríklad uviedla: „Raz usporiadal v byte nejakú párty, ktorá sa pretiahla na štyri dni fajčenia cracku. V drogovom opojení začal byť jeden z jeho kumpánov paranoidný a podozrievať ho, že je tajný policajt. A Masood vzal nôž a strašne ho porezal v tvári. Doslova mu preskočilo!“Ako je teda vidieť, Masood mal problémy s agresivitou odjakživa. Ako zámienka mu stačilo čokoľvek, či už drogové opojenie, hádka alebo náboženstvo, ako tomu pravdepodobne bolo pri londýnskom útoku.