Spoločnosti Tesla, ktorá sa zaoberá výrobou elektromobilov, v tomto roku vzrástol predaj, a tým sa stáva druhým najcennejším výrobcom automobilov v USA. Zároveň umiestnenie spoločnosti vizionára Elona Muska na druhej priečke znamená, že americkým spotrebiteľom záleží na klimatických podmienkach a zníženie znečistenia ovzdušia.
Akcie spoločnosti Tesla vzrástli o 6 percent na historické maximum, a to vďaka zverejneným údajom o silných predajoch elektromobilov Model S a Model X za prvý štvrťrok tohto roka. Tesla predbehla Ford, ktorý v tomto roku zaznamenal predajný prepad o 7% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Hodnota Tesly je 47 miliárd dolárov, zatiaľ čo hodnota Fordu je 45 miliárd dolárov. Tesla tak šliape na päty najhodnotnejšej americkej automobilke General Motors, ktorej akcie klesli o 4 percent na 50,8 miliárd dolárov.

Tesla v prvom štvrťroku tohto roka predala vyše 25 tisíc elektromobilov. A Ford iba v Spojených štátoch predal vyše 617 tisíc automobilov. Avšak Tesla je stále v strate, pričom v minulom roku vykázala stratu vo výške 773 miliónov dolárov.

Tesla sa umiestnila pred Ford, ktorý zaznamenal v tomto roku predajný prepad o 7% v porovnaní s rovnakým obdobím minulom roku. Hodnota Tesly je 47 miliárd dolárov, zatiaľ čo hodnota Fordu je 45 miliárd dolárov. Ford je stále väčšou spoločnosťou a Tesla je stále v strate, pričom v minulom roku vykázala stratu vo výške 773 miliónov dolárov.
Automobilka Elona Muska nie je jediná, ktorá chce predávať elektromobily za prijateľnú cenu. General Motors predstavil v minulom roku crossover Bolt s elektrickým pohonom, ktorého obstarávacia cena je 37 500 dolárov.