V minulom roku vizionár Elon Musk prezradil, že chce urýchliť prechod sveta na udržateľné energie. Z tohto dôvodu automobilová spoločnosť Tesla zameriavajúca sa na výrobu elektromobilov kúpila spoločnosť SolarCity vyrábajúca solárne panely. A vďaka tejto novembrovej akvizícii môže Tesla vyrábať solárne strešné škridle.
Elon Musk si predstavuje, že solárne šindle sa budú otáčať za slnečným svetlom. Obnoviteľná elektrická energia bude plne poháňať spotrebiče rodinného domu, pričom nevyužitá energia sa bude ukladať do domácich batérií PowerWall. Budova tak bude mať dostatok obnoviteľnej energie, hoci zapadne slnko.

Strešné škridle by sa mali vyrábať z tvrdeného skla, ktoré je odolné proti nárazu. Vybrať si budete môcť zo štyroch štýlov – toskánske sklo, bridlicové sklo, textúrované sklo a hladké sklo.
    „Solárna strecha bude vyzerať lepšie ako tradičná strecha, navyše bude mať dvakrát dlhšiu životnosť a bude vyrábať elektrinu,“ povedal Elon Musk investorom v novembri.

Podľa odhadu Consumer Reports bude inštalácia textúrovanej sklenenej solárnej strechy stáť okolo 73 500 dolárov. Objednávky by mala spoločnosť Tesla prijímať už od apríla.