Thajsko: Arab chcel prepašovať v kufroch mladé leopardy, opice a medvieďa

2215

Na letisku v thajskom Bangkoku zatkli arabského pasažiera, v ktorého kufroch objavili niekoľko mladých leopardov, opíc a medvieďa. Uspaté zvieratá chcel prepašovať do Dubaja. 

Tridsaťšesťročného občana Spojených arabských emirátov s letenkou do prvej triedy zadržali, keď čakal na kontrolu batožiny na bangkokskom medzinárodnom letisku Suvarnabhumi. Agenti ho sledovali, odkedy kúpil zvieratá na čiernom trhu so vzácnymi a ohrozenými živočíchmi.

V jeho kufroch objavili po dve mláďatá leoparda a čierneho leoparda, dvoch mladých makakov a malého medveďa ušatého.

Zvieratá boli prevážané v plochých klietkach, aby sa nemohli príliš hýbať, alebo v uzavretých nádobách s otvormi na dýchanie. Po otvorení kufrov začali uspaté zvieratá zívať.

Britský ovčiar má ovce ako pomaranče – farba chráni pred zlodejmi

„Bola to veľmi rafinovaná pašerácka operácia. Ten chlapík mal v kufroch hotové zoo. Nikdy sme sa nestretli s takouto kombináciou zvierat,“ komentoval Steven Galster, riaditeľ ochranárskej organizácie FREELAND, ktorý bol prítomný pri zásahu.
Thajská polícia má podozrenie, že zatknutý muž bol súčasťou rozsiahlejšieho pašeráckeho gangu. Vyšetrovatelia preto pátrajú po jeho predpokladaných komplicoch.

Hon na utečené bizóny, chcú ich postrieľať ako na Divokom západe! Ľudia sú proti!

Thajsko patrí medzi centrá ilegálneho obchodu s voľne žijúcimi zvieratami. Pri policajných raziách sa však zvyčajne podarí objaviť len menšie živočíchy, ako sú korytnačky, hady alebo jašterice, uviedla agentúra AP.