Tiež Koenigsegg plánuje štvordverový model

1277

Koenigsegg doteraz vždy vyrábal (ak nepočítame limitovane edície) len jediný voz, hoci aj v rôznych variantoch, teraz však sa prvýkrát vo svojej krátkej existencii chystá produkovať (relatívne sériovo) súbežne dva modely. O ponuke, tvorené dvoma automobily, sa už nejaký čas špekuluje a očakávalo sa, že k extrémnemu, skoro až polozávodnému superšportu švédska značka pridá ešte menšie, cenovo dostupnejší športiak formáte Porsche 911.

To však teraz automobilka ústami svojho šéfa Christiana von Koenigsegg kategoricky odmietla, ba čo viac, rysujú sa prekvapivé skutočnosti. Vlastník švédskej značky totiž v rozhovore pre Top Gear pripustil, že „si dokáže v ponuke predstaviť štvordverový model“. Súčasne dodáva, že by sme sa mali dočkať do piatich rokov, avšak zrejme to bude skôr.

Kategórie Porsche 911, McLarenu 650S, 488 GTB a ďalších vozidiel sa podľa Koenigsegga stala sršňím hniezdom, ktorému by sa švédska značka chcela vyhnúť. Súčasne však majiteľ švédskej značky odmietol spresniť, akým smerom sa bude nový model uberať, zvlášť s ohľadom na veľmi nekompromisný charakter doterajších modelov. V prípade sedanu by však oveľa väčší zmysel dávalo luxusné Granturismo, zacielené na Panameru a Rapide.