Nigérijská hviezda Instagramu Hushpuppi sa pekných pár rokov snažil budiť dojem, že je ostrieľaní obchodník a svoj hýrivej život si zaslúži. Teraz sa zdá byť jasné, že sa tento milovník peňazí k financiám dostal obrovskými podvodmi. Oklamať mal až niekoľko miliónov ľudí i firiem! Okradnutia pochádzajú najmä z USA a Veľkej Británie.

Nigérijčan Hushpuppi, pravým menom Raymond Abbas, roky pôsobil na sociálnych sieťach ako veľký boháč. Dával na obdiv svoj život v mori luxusu, keď sa na stovkách fotiek nechal zvečniť v tých najdrahších autách, vo svojom súkromnom tryskáči a v najprepychovejších hoteloch sveta. Rád sa predvádzal s tovarom značiek Gucci, Louis Vuitton alebo Versace. Fanúšikovia mu pre jeho záľubu v luxusných módnych značkách prezývali Gucci milionár.

A tých, kto dychtili po jeho nových fotkách, nebolo málo. Na Instagrame Hushpuppiho sledovalo slušných 2,5 milióna ľudí. Pre ich pobavenie vypúšťal veľkomožný výroky typu „Milujem peniaze … Druhú vec, ktorú milujem, je zarábanie peňazí“ alebo „Som vlastne celkom skromnej chlapík, stačí mi vila, dve jachty, párik Lamborghini a pár vecí od Gucciho.“ 

 Ako hlúpy Honza ku šťastiu  prišiel 

Svojich fanúšikov oslňoval svojím dojímavým príbehom. Jeho rodina v Nigérii vraj bola tak chudobná, že mu rodičia nemohli kúpiť ani topánky. On potom pracoval ako obyčajný obchodník s obnoseným šatstvom. Zčistajasna sa mu ale rozbehla zázračná kariéra. Odsťahoval sa do Dubaja a tam sa vraj venoval práci developera.

FBI ale už nejakú dobu tušila, že sa namiesto poctivej práce zrejme živí s niečím úplne iným. A tak žiarivá hviezda tohto „skromného chlapíka“ nakoniec zablikala a zhasla.

 Vytiahol z ľudí po maily  miliardy! 

Polícia Abbasa zadržala v júni 2020 v Dubaji v Spojených arabských emirátoch v jeho honosnom dome. Vtrhli k nemu v noci, keď spal, a našli u neho v prepočte cez 40 miliónov eur v hotovosti!

Nigérijčana snívajú o Eldorade, na južnom pobreží si stavia luxusnú metropolu

Je obžalovaný z internetových podvodov. Mal v spolupráci so svojimi kumpánmi, počítačovými hackermi rozosielať podvodné e-maily a oklamať tak minimálne dva milióny osôb aj firiem po celom svete, najmä v USA, ale aj Veľkej Británii a inde. V súvislosti s touto trestnou činnosťou bolo zadržaných na iných miestach ešte 12 ďalších osôb.

Podvodník se vydával za saudského princa tridsať rokov, nakoniec ho prezradilo bravčové

Naprávali sa do počítačových systémov firiem, odkiaľ potom rozosielali falošné maily, v ktorých žiadali klientov, aby posielali peniaze na nový bankový účet. Inokedy je zase nechali platiť cez falošnú webovú stránku. Takto si banda prišla v prepočte aj na 10 miliónov eur týždenne!

 Okradnutí mnohokrát  nič netušia! 

Podľa právnika Steva Todda, ktorý zastupuje niektorých Hushpuppim poškodených Britov žijúcich v emirátoch, vraj mnohí ľudia zisťujú, že boli okradnutí a že sa asi niečo deje, až keď im banka zamietla predĺžiť platnosť platobnej karty. To už je ale spravidla na nápravu neskoro.

Podvodníčka, ktorá Oblafla aj Billa Gatesa! Vydávala za miliardársku dedičku a užívala si to