Otrasy zničili mnoho historických budov, vrátane 600 rokov starej baziliky svätého Benedikta v meste Norcia.

Niektorí obyvatelia mesta Norcia, ktoré sa nachádza blízko epicentra nedeľného zemetrasenia, sa rozhodli stráviť noc vo svojich domovoch. Iní si však postavili stany neďaleko mesta, alebo využili ponuky úradov, ktoré pre nich na pobreží Jadranského mora zriadili dočasné ubytovanie.

 „Bude to náročná noc. Zemetrasenie o sile 6,5 samozrejme zmenilo situáciu,“ uviedol v nedeľu pre BBC šéf talianskej civilnej obrany Fabrizio Curcio.

Niektorí ľudia sa teraz chystajú z oblasti, ktorú silné otrasy zasiahli v posledných mesiacoch niekoľkokrát, odsťahovať. „Nie je tu žiadna škola, žiadny kostol ani policajné stanice. Nie je tu už nič,“ uviedol obyvateľov Norcia Stefano Boldrini, ktorý noc na pondelok strávil so svojou osemročnou dcérou v dodávke.

Tesne po zemetrasení nebolo jasné, či si otrasy vyžiadali nejaké obete na životoch, podľa dostupných informáciách pri nich ale nikto nezahynul. Asi 20 ľudí bolo zranených. Väčšej tragédii zrejme zabránilo aj to, že veľa ľudí bola z oblasti evakuovaná potom, čo ju zemetrasenie zasiahlo už v stredu.