TOP: Silvia Lakatošová predstavila dvanásť finalistiek Miss Universe 2012

1734

Po niekoľkodňovej príprave vybrala riaditeľka súťaže Silvia Lakatošová mená dvanástich dievčat postupujúcich do finálového večera, ktorý je na programe 25. mája.
Dvanástku finalistiek tvoria Alexandra Klimeková (23, Pezinok), Natália Horná (19, Nováky), Simona Kurčinová (18, Babín), Barbora Blašková (17, Zvolen), Jana Lombartová (23, Svidník), Nikola Kurajská (20, Žilina), Veronika Belešová (21, Žilina), Martina Grešová (25, Humenné), Petra Tonhauserová (25, Žarnovica), Ľubica Štepánová (24, Prievidza), Soňa Kiszlingová (21, Bratislava) a Natália Urbanová (26, Nitra).
Zo stoviek dievčat, ktoré sa zúčastnili na nedávnych kastingoch Miss Universe 2012 od 28. februára do 3. marca v deviatich slovenských mestách, absolvovalo sústredenie v priestoroch trnavského hotela Holiday Inn dvadsať z nich. Účastníčky užšieho výberu absolvovali prvé etapy ostrej prípravy. Nacvičovali voľné zostavy, učili sa správne chodiť, trénovali pod profesionálnym dohľadom choreografky Mirky Kysuckej a tanečníka Maria Kovácsa, ale dopriali si aj regeneráciu vo wellness centre. Po niekoľkých dňoch musela komisia na čele s riaditeľkou súťaže Miss Universe 2012 rozhodnúť, ktoré postúpia do samotného finále a ktoré sa so súťažou musia rozlúčiť.
„Zistili sme, ako sú na tom dievčatá pohybovo a aké ciele si stanovili. Spravili sme si malú generálku a môžem povedať, že boli veľmi vyrovnané. Preto nebolo vôbec jednoduché správne poskladať finálovú dvanástku,“ zhodnotila prvé sústredenie Silvia Lakatošová. Finalistky štrnásteho ročníka prestížnej súťaže krásy Miss Universe 2012, z ktorých jedna vystrieda úradujúcu Miss Universe 2011 Dagmar Kolesárovú, čaká už v najbližších týždňoch opäť pestrý program. „Pred nami je teraz veľmi veľa práce. Navyše niektoré dievčatá čakajú v najbližších dňoch maturitné skúšky. Hneď po nich už absolvujú prvé profesionálne fotenie a ďalšie prípravy a sústredenia,“ doplnila Lakatošová.