Vyše polovica majiteľov psov považuje svojho miláčika za člena rodiny

375

Viac ako 57 percent Slovákov, ktorí sú majiteľmi psov, považuje svojho štvornohého miláčika za člena rodiny, vyše 10 percent za svojho maznáčika, naopak 21 percent vidí úlohu svojho psa ako ochrancu majetku.

Pre necelých šesť percent Slovákov je ich pes záväzkom a za svojho priateľa ho považuje len päť percent opýtaných. Partnerom na hranie je pes pre 0,3 percenta majiteľov psov, zatiaľ čo pre dvoch z tisíc majiteľov slúži ako osobný ochranca.

Psík umieral v ukrutných kŕčoch! Šteňa zjedlo vajcia napchaté zakázaným pesticídom

Rovnaký prieskum s trochu odlišnými výsledkami bol vykonaný aj v Česku, kde považuje psa za člena rodiny viac ako 60 percent majiteľov a 16 percent ho považuje za svojho priateľa, zatiaľ čo len osem percent opýtaných si v ČR kupuje psa ako ochrancu svojho majetku. Pre necelých sedem percent je ich pes záväzkom a ako o svojom maznáčikovi o ňom hovorí šesť percent Čechov. Naopak partnerom na hranie je pes pre necelé dve percentá opýtaných. Len pre jedného z tisícky opýtaných je pes predovšetkým jeho osobným ochrancom.

Najväčší pes sveta má ďalší rekord, ohromil aj výnimočným vekom

Prieskum vykonala spoločnosť SANEP v novembri tohto roku na vzorke 4359 majiteľov psov na Slovensku a 17.348 majiteľov psov v Českej republike.