Toto dievčatko z reklamy zabila šikana! Rodičia pozvali na pohreb aj tyranov

1662

Rozkošná blonďaté dievčatko († 14) známa z austrálskych vianočných reklám si nečakane vzala život. Podľa rodiny už nemohlo vydržať dlhodobú internetovú šikanu. Zdrvená rodina sa preto rozhodla pozvať na jej pohreb a tyranov, ktorí ju k samovražde dohnali, aby videli, čo spôsobili.

Amy Everettová († 14), ktorú nazývali Dolly, si vzala život na 3. januára a podľa jej rodiny sa stala práve kvôli pretrvávajúcim internetovým šikanám. Otec preto niekoľko dní po jej smrti prelomil mlčanie a vyzval k ukončeniu tohto nezmyselného ubližovania.

„Túto mladé dievčatko mnoho z vás pozná ako tvár minulých vianočných reklám. Táto krásna fotka bola konkrétne spravená pred ôsmimi rokmi,“ napísal jej otec Tick na sociálnej sieti a pripojil snímku svojej dcéry z reklamy na austrálske klobúky Akubra. „Viem, že samovražda sa považuje za zbabelosť, ale môžem vás uistiť, že tí ľudia neboli ani z poloviny tak silní ako môj malý milovaný anjeliček. Dolly mala silu urobiť to, čo považovala za nevyhnutné, aby unikla zlu na tomto svete. Bohužiaľ si neuvedomila, akú obrovskú bolesť a prázdnotu tu po sebe nechala“ dodal.

Rodina mladé dievča pochová 12. januára a v rámci pozvánok na smútoční obrad učinila nečakaný krok. Pozvala totiž tyranov, ktorí Amy k samovražde dohnali! „Ak sa náhodou ľudia, ktorí si mysleli, že je to zábava a zvyšovali si sebavedomie s neustálym šikanovaním a obťažovaním, uvidia tento príspevok, prosím, príďte na náš obrad, aby ste videli skazu, ktorú ste spôsobili,“ vyzval ich otec Amy. „Šikana akéhokoľvek typu je neprípustná. Je to na nás, postaviť sa takémuto správaniu, ak ho uvidíme. Na mieste Doly mohla byť iná dcéra, sestra alebo kamarátka,“ dodal.