Toto je vraj Hitler v penzii, zavesený do svojej černošskej manželky

1560

Objavila sa nová hypotéza o smrti nacistického vodcu Adolfa Hitlera. Podľa nej Hitler utiekol zo svojho bunkra v Berlíne a dožil spokojne v jednom malom brazílskom mestečku Nossa Senhora do Livramento v štáte Mato Grosso blízko hraníc s Bolíviou.

V knihe Hitler v Brazílii – jeho život a smrť to aspoň tvrdí brazílska študentka žurnalistiky Simoni Renee Guerreiro Dias, ktorá sa dva roky zaoberá fámami, ktoré roky kolujú medzi miestnymi obyvateľmi. Autorka knihy je presvedčená, že sa tieto historky zakladajú na pravde a chce o tom priniesť aj dôkazy.

Podľa novinárky sa vraj Hitler dostal do Brazílie cez Argentínu a Paraguaj a žil tam pod menom Adolf Leipzig. Priezvisko si zvolil podľa miesta narodenia svojho obľúbeného skladateľa Bacha. Miestny ho prezývali „starý Nemec“. Aby zamaskoval svoju pravú identitu a rozptýlil prípadne podozrenie, že je diktátorom známym svojou nenávisťou k všetkým rasám okrem árijskej, oženil sa s černoškou menom Cutinga. S tou je údajný Hitler (s nezreteľnými rysmi v tvári) zachytený na fotografii, ktorú Simoni Dias prikladá k svojmu dielu ako dôkaz.

Hitlerove utajené milióny

Vďaka mapám a autorským právam, ktoré nemeckému diktátorovi poskytli spojenci z Vatikánu, sa Hitler alias Leipzig zaoberal vykopávkami jezuitského pokladu v jednej jaskyni neďaleko svojho nového domova. Na začiatku 80. rokov ho operovali v nemocnici v Cuiaba a nemenovaná rehoľná sestra z Poľska v starom mužovi rozpoznala vodcu Tretej ríše a vyzvala ho, aby hneď zariadenie opustil. Vedenie špitálu ju za to pokarhalo a upozornilo, že dotyčný sa tú zdržiava na príhovor Svätej stolice.

Podľa Simoni Dias zomrel Hitler v roku 1984 vo veku 95 rokov. Autorka knihy dokonca objavila jeho hrob a chce teraz úrady požiadať o exhumáciu tela a odobratie vzoriek DNA za účelom vykonania testu príbuzenstva.

Hitler a malá Helga Goebbelsová na unikátnych fotografiách

Podľa oficiálnej verzie spáchal Hitler spoločne s manželkou Evou Braunovou 30. apríla 1945 samovraždu vo svojom berlínskom bunkri. Štyri dni nato sovietski vojaci objavili v záhrade za Ríšskym kancelárstvom dve obhorené telá, o ktorých boli presvedčení, že patria Hitlerovi a Braunovej. Z rovnakej doby pochádza fotografia údajného Hitlerovho mŕtveho tela. Rôzne západné zdroje však uviedli, že ide o niektorého z Hitlerových dvojníkov, pravdepodobne Gustava Webera, ktorý bol popravený strelou do čela.