Toyota Supra bude veľká ako Porsche 911

1821

Keď sa na tému spoločného športiaku špekulovalo posledne, reč bola o tom, že pôjde o nástupcu BMW Z4 a že dokonca ani verzia od Toyoty nebude mať hybridný pohon. Pravdupovediac sa (to druhé) zdalo dosť nepravdepodobné, jednak kvôli hybridnej orientácii japonskej značky, o účasti vo vytrvalostných pretekoch s benzinoelektrickým LMP1 prototypom nehovoriac.

Teraz tu máme informácie ďalšie a tie už dávajú väčší zmysel. Austrálsky Motoring s využitím svojich oficiálnych aj neoficiálnych zdrojov informuje, že by sa pre vozidlo s motorom vpredu a pohonom zadných (poprípade všetkých štyroch) kolies mali pripravovať tri pohonné jednotky. Základný preplňovaný dvojlitrový štvorvalec by mal mať približne 245 koní a 350 Nm a bude zrejme určený len pre BMW Z4.

Silnejší radový preplňovaný trojlitrový šesťvalec s 340 koňmi a 450 Nm bude stredom ponuky a vrcholom u oboch verzií sa stane doteraz nešpecifikovaný plug-in hybrid s výkonom atakujúcim 500 koní. Insider Toyoty sa pritom nechal počuť, že už je hotový finálny vzhľad a ľudia vraj „budú prekvapení, ako dobre vyzerá“. Navyše vraj nemá typický Toyota dizajn – znamená to teda, že koncept FT-1 žije ďalej v pôvodnom štýle? Inak očakávajte vozidlo o veľkosti Porsche 911, ktoré má bez centimetra 4,5 metra. Už skôr sa hovorilo o tom, že Z4 bude menší, to súčasnej má 424 cm, nástupca potom bude zrejme niekde medzi súčasnou verziou a 911tkou.