Tragédia v Nových Zámkoch: Školáka našli mŕtveho s hriankovačom vo vani!

489

K desivému incidentu došlo v pondelok 16. októbra v bytovke v Nových Zámkoch. V jednom z bytov na prvom poschodí počuli susedia výbuch. Okamžite privolali hasičov a záchranárov. Tí na mieste našli 18-ročného chlapca, ktorému už bohužiaľ nedokázali pomôcť.

K výbuchu plynu s následným požiarom prichádzali hasičské zložky z Nových Zámkov v pondelok popoludní. „Okamžite sme začali s hasením, do bytu sme sa pokúšali dostať aj cez dvere, aj cez okno. Cez dvere to bolo komplikovanejšie, pretože boli zaistené bezpečnostnými zámkami, prvotný zásah bol teda vykonaný cez okno,“ uviedol pre televíziu Markíza zástupca riaditeľa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nových Zámkoch Josef Holubica.

Modelka viedla osvetu proti samovraždám, nakoniec si sama vzala život

Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník spoločne so záchranármi. Keď sa jednotky dostali do bytu, v ktorom stále horelo, našli v kúpeľni telo osemnásťročného mladíka. Toho sa nepodarilo oživiť a zdravotníci mohli len konštatovať smrť.

Stredoškolák bol ten deň doma, pretože sa liečil z choroby. Tomu zodpovedalo aj množstvo rozhádzaných liekov, ktoré hasiči v jeho izbe našli. Čo už ale nedáva zmysel, bol nález chlapca v kúpeľni, kde mal ležať vo vani spoločne s toastovačom. Mladík navyše zamkol byt zvnútra a kľúče nechal v zámku, zrejme, aby sa do bytu nikto nedostal.

Otrasná smrť modelky! Obľúbená influencerka Diana spáchala samovraždu

Rodičia zosnulého chlapca synovu smrť spracovávajú veľmi ťažko. Mamička zosnulého nakoniec skončila v starostlivosti zdravotníkov. Podľa susedov bol chlapec milý bežný stredoškolák, avšak niektorí sa vyjadrili, že sa mladík v poslednom čase správal dosť zvláštne. Obyvatelia okolitých bytov polícii neskôr priznali, že pred výbuchom cítili zreteľný zápach pripomínajúci škrtanie zápaliek.