O veľkej tragédii informovala poľská väzenská služba. Dôstojníčka Bogumiła Bieniek-Pasierbová pracovala v Nápravnom zariadení v Řešove ako hlavná psychologička. Zomrela počas výkonu svojho zamestnania. Napadnúť ju mal mukel Artur R. Ten sa vraj k činu priznal a bol mu pridelený status nebezpečného väzňa.

Pani Bieniek-Pasierbová pracovala v nápravnom zariadení ako psychologička od roku 2010 a v roku 2017 absolvovala odborný výcvik pre I. dôstojnícku hodnosť Väzenskej služby. „Svoju prácu robila mimoriadne profesionálne a neustále si zvyšovala kvalifikáciu,“ uviedol generál Jacek Kitliński, riaditeľ poľskej Väzenskej služby.

Vo väznici u Ria de Janeira vypukla vzbura, dozorcov držia ako rukojemníkov

Doplnil, že po tragicky zosnulej žene zostal manžel a dve deti. Rodine bola poskytnutá psychologická i finančná podpora. „Je to obrovská tragédia a strata pre rodinu aj pre Väzenskú službu, ktorá prišla nielen o svedomitú dôstojníčku oddanú službe, ale aj o priateľku. V týchto ťažkých a bolestných chvíľach sme s rodinou zosnulej,“ doplnil Kitliński.

Útek z Leopoldova! Vrah Polgári s kumpánmi brutálne povraždil päť dozorcov! 

Podľa informácii poľskej televízie tvn24 mal pracovníčku väznice napadnúť väzeň Artur R. v momente, keď mu poskytovala psychologickú starostlivosť. Útočník sa vraj k činu priznal. V súčasnej dobe bol zaradený medzi nebezpečných väzňov a bola u neho zvýšená ostraha. Čelí obvineniu z vraždy, útoku na verejného činiteľa a nezákonného väznenia, za čo mu hrozí 12 až 15 rokov vo väzení, prípadne doživotí. Televízia uviedla, že bol tiež ustanovený zvláštny zbor, ktorý má dôsledne celú tragédiu vyšetriť.

Námestník ministra spravodlivosti Michał Woś na sociálnej sieti uviedol, že ho smrť dôstojníčky šokovala. „Zomrela počas služby rukou zločinca. Každý deň sa ako psychologička snažila pomáhať väzňom. Česť jej pamiatke,“ napísal.