Tragickú lásku Lukáša (†28) a Dáši (†27) ukončila lavína! Vlani sa zasnúbili a teraz mali mať svadbu

1026

Milovali sa a chceli sa vziať. Lásku Lukáša R. (†28) a Dáši L. (†27) však prekazila tragédie. Na rakúskom horskom masíve Dachstein sa uvoľnila lavína, ktorá ich s ďalšími tromi kamarátmi z Brna zasypala a zabila. Na svadbu tak už nikdy nedošlo.

Lukáš aj Dáša hory milovali a jazdili na ne často. Svedčí o tom aj príspevok zo sociálnej siete. „Nie, toto našťastie nie je fotka zo zásnub. Tam nás nikto nevyfotil, ale bolo to skoro pred rokom v Rakúsku v Alpách na nejakom kopčeku, kam som Dášu vytiahol, kľakol a požiadal o ruku. Bol som celkom nervózny, ale povedala áno a teraz už len dúfam, že to nebude celý život vyzerať ako na tejto fotke,“ dal vtedy svetu vedieť Lukáš.

 Zomreli dva snúbenecké  páry  

Aj keď Dášu miloval, k vytúženej svadbe už nikdy nedôjde. Rodiny zamilovaných sa namiesto tešenie z veselice pomaly psychicky pripravujú na pohreby. Spoločne sa snúbencami zomreli aj ich kamaráti Iveta S. (†30), Andrea G. (†37) a jej partner Marek V. (†46). Rakúska tragédia je o to väčšie a smutnejšie, že aj tento pár tvorili snúbenci, ktorí mali pred svadbou. Krutý osud bohužiaľ neprial ani ich láske.

Český lyžiar sa vážne zranil v Tatrách vo Veľkej Studenej doline

Šéf hornorakúskych horských záchranárov Christoph Preimesberger agentúre APA povedal, že si Česi zrejme lavínu uvoľnili sami. Podľa neho to vyplýva z výpovede svedkov. Pred nebezpečenstvom Dachsteinu pritom podľa svojich slov varoval aj správca horskej búdy Seethaler Hutt Wilfried Schrempf.

 

 Správca im nebezpečný výlet  nevyhovoril 

„Stále platí tretí stupeň lavínového nebezpečenstva, svahy sú príkre, sú nestabilné,“ hovoril im, ale česká skupina jeho varovanie nebrala vážne a doplatila na to. Bez vybavenia lavínovými pipakmi pod 80 centimetrami snehu nemali veľkú šancu prežiť. Smrť ich zastihla v nadmorskej výške 2800 metrov. Ich telá boli už uvoľnené k repatriácii do Českej republiky. Ich sny o spoločnej budúcnosti ale zostanú pochované pod lavínou na úbočí hory Dachstein.

Neuveriteľný rekord v jazde na lyžiach pospiatky: 131,23 km/h