Vo francúzskom meste Saint-Etienne platilo Caffé Rossini za vyhlásenú taliansku reštauráciu, ktorú viedol usmievavý „Rocco“. Miestni gurmáni netušili, že ide o 16 rokov hľadaného vraha Edgarda Greca. Prezradil ho až článok v miestnom denníku, ktorý sa dostal do rúk policajtom.

K zatknutiu došlo podľa serveru cbsnews na začiatku februára. Interpolu trvalo vyše 16 rokov, kým sa podarilo obávaného zabijaka dopadnúť. Muža, ktorého pravé meno znie Edgardo Greco, čaká doživotný trest. Súd ho totiž už skôr v neprítomnosti odsúdil za dve brutálne vraždy.

Tie sa odohrali v 90. rokoch v Kalábrii. V regióne v tom čase prebiehala vojna medzi dvoma mariánskymi klanmi – Pino Sena a Perna Pranno. Greco patril medzi elitných zabijakov, ktorí plnili vraždy na objednávku.

V januári roku 1991 umlátil v meste Cosenza kovovou tyčou dvoch bratov zo znepriatelenej rodiny. Ich telá najskôr zakopal pod zem, ale po troch rokoch ich znovu vykopal, aby lepšie zahladil stopy. Napoly rozložená torza vhodil do barelu s kyselinou.

Úrady na Greca vydali zatykač až v roku 2006. Dokonca sa policajtom podarilo mafiána dostať do väzby. Z tej ale utiekol. Na dlhých 16 rokov sa po ňom zľahla zem. Muž si potom otvoril pizzeriu vo francúzskom Saint-Etienne. Tam žil pod pseudonymom Paolo Dimitrio.

Táto šokujúca informácia sa dostala až k policajtom. Tí si v jednom z denníkov prečítali článok o vynikajúcom kuchárovi. „Ponúkam regionálne a domáce recepty,“ stálo tam pri priloženej fotografii nadaného „Rocca“. Kriminalisti hneď spoznali, o koho ide. Neváhali a na uvedenú adresu si pre zločincov došli. Greco sa nakoniec sám priznal. Úrady potom začali pracovať na procese jeho vydania späť do Talianska.

Po tridsiatich rokoch polícia dopadla bossa sicílskej mafie Cosa Nostra! Čo našla u neho doma?!

Policajtom sa tak podarilo zatknúť ďalšieho z hľadaných mafiánov. Talianskym kriminalistom sa nedávno podarilo dostať do želiezok aj najhľadanejšieho šéfa mafie ‘Ndragheta Mattea Messinu Denara. „Policajti po celom svete vždy zaistia, aby spravodlivosti bolo urobené zadosť,“ dodal k úspechu generálny tajomník Interpolu Jurgen Stock.

Talianska protimafiánska jednotka uviedla, že sa stále skrývajú štyria hlavní mafiáni a niekoľko nižšie postavených šéfov je na úteku.

Aj Cosa Nostry sa ho stránila! Uniesol dieťa, ktoré neskôr uškrtil a rozpustil v kyseline!

Talianska vládna stránka zameraná na boj proti mafii ich uvádza: Pasquale Bonavota (48) je na úteku od roku 2018 a bol odsúdený za zločiny mafie súvisiace s kalábrijskou ‘Ndranghetou. Giovanni Motisi (64), člen sicílskej Cosa Nostra, je na úteku od roku 1998, keď bol odsúdený za vraždu a mafiánske spojenie na Sicílii. Renato Cinquegranella z neapolskej Camorry (73) je na úteku od roku 2002, keď bol odsúdený za vraždu, obvinenia zo zbraní a vydierania, a Attilio Cubeddu (75) je na úteku od roku 1997, odsúdený za viaceré obvinenia z únosu a je považovaný za jeden z najnebezpečnejších talianskych utečencov.

Talianska protimafiánska jednotka uviedla, že nepretržite pracuje na nájdení tých, ktorí sa stále ukrývajú, zatýkaním osôb v rámci ich ochranných sietí, zabavovaním bankových účtov a aktív a dokonca prehľadávaním sociálnych sietí, či sa v nich nenachádzajú chyby, aké urobil Greco, ktoré prevalili jeho krytie.