Spolupráca cez pol sveta pomohla pri pátraní po dievčati, ktoré tvrdilo, že zhltlo lieky a chce spáchať samovraždu. Na policajnom operačnom stredisku v Brne sa s týmto zistením obrátila operátorka armádne krízovej linky až z USA!

Telefonistka zaoceánskej linky totiž policajtom oznámila, že si chatovala s trinásťročným dievčaťom údajne z Brna. „Tá sa jej zverila, že zjedla prášky a týmto spôsobom chce skončiť so životom,“ uviedol policajný hovorca Bohumil Malášek.

Operátorka odovzdala do Česka meno, ktorým sa dievča predstavilo, a identifikačné údaje počítača a operátora pripojenia. Pátrania sa ujali špecialisti na internetovú kriminalitu a ich snaha v podvečer slávila úspech.

Divné úmrtia 28: Slávny pornoherec čelí obvineniu z vraždy žabím jedom 

 Zhltla neškodné  tabletky 

„Kriminalisti aj za pomocou ďalších získaných informácií lokalizovali počítač, z ktorého dievča komunikovalo. Do obce neďaleko Brna vyslaná hliadka potom kontaktovala rodičou, ktorí potvrdili, že ich dcéra sa lieči s psychickými problémami,“ dodal Malášek.

Ako sa ukázalo, školáčka našťastie zhltla viac ako dve desiatky neškodných piluliek. Privolaní záchranári ju aj tak previezli na špecializované pracovisko.

Samovražda cez internet! Dievča skončilo so životom za povzbudzovania užívateľov stránky