Trio „drsňákov“ súdia za brutálny útok na záchranára. Kopali ho do hlavy a nakoniec okradli!

904

Sokolovský súd začal prejednávať prípad brutálneho napadnutia vedúceho sokolovskej záchrannej služby Petra G., ktorého vlani v júni zbila na ulici v Kraslicích trojica mužov. Prípad svoju brutalitou a tým, že agresormi boli traja Rómovia, vyvolal v meste veľké rozhorčenie. Dvaja muži sú obvinení z ťažkého ublíženia na zdraví v štádiu pokusu, ďalší z ublíženia na zdraví a všetci traja potom ešte z výtržníctva.

Podľa obžaloby Robert P. a Lukáš C. posilnení alkoholom 14. júna minulého roka krátko po polnoci stretli na ulici v Kraslicích záchranárov, vyprovokovali slovné spor, do ktorej sa potom ešte pripojil Viliam G., ktorý išiel okolo.

Romana Dreveňák dostal 7 rokov za zákerný útok na hokejistu. Chcel ho maskovať rasizmom

Nasledovali rany päsťou do tváre Petra G., a keď spadol, tak i kopy do hlavy a brucha. Záchranár utrpel rad tržných rán na rukách i hlave, otras mozgu a ďalšie zranenia. Horším následkom zabránili okoloidúci. Navyše bol napadnutý muž aj okradnutý o mobilný telefón a kľúče.

Všetci traja útočníci boli už v minulosti trestaní, Robert P. má v registrov trestov 14 záznamov. Z dnešného rokovania sudca Vít Kastl vylúčil verejnosť kvôli protiepidemickým opatreniam. Výsluchy tak prebiehali za zatvorenými dverami. Štátny zástupca navrhol na hlavnom pojednávaní okrem iného čítanie znaleckého posudku z oblasti zdravotníctva.

To vás pobaví. Mladík sa prerátal, keď vyzval osemdesiatročného seniora na súboj! Ten mu dal čo preto!

Zraneného muža ako prvá ošetrila jeho manželka, tiež záchranárka. „Už 25 rokov robíme na záchranke a snažíme sa nerobiť rozdiely, či sú to takí alebo iní, a potom toto,“ povedala dnes manželka napadnutého záchranára. Ten novinárom povedal, že incident sa snaží spätne brať športovo a prípadné pomsty zo strany útočníkov alebo ich priateľov sa neobáva. Aspoň zatiaľ, dodal.

Krvavý kúpeľ na kúpalisku! Skupinka zmlátila Davida, ktorý sa zastal matky

 Nízke tresty  recidivistom 

Štátny zástupca v obžalobe navrhol obvineným mužom nepodmienečné tresty v dĺžke od 18 do 40 mesiacov vo väznici s ostrahou. Prípad napadnutého záchranára vzápätí vyvolal v Kraslicích vlnu príspevkov na sociálnych sieťach. Krátko po incidente sa k incidentu vyjadril aj starosta Kraslíc Roman Kotilínek. Rast kriminality v meste dal do súvislosti aj s tým, že v Kraslicích vykupujú byty obchodníci, ktorí do nich potom umiestňujú rodiny na sociálnych dávkach, a tých tak v meste pribúda.

Osadníci vo Važci napadli muža. Polícia obvinila desať osôb