Veľký cestovateľský portál TripAdvisor urobil razantné rozhodnutia. Všetci cestovatelia by mali prehodnotiť svoje plány na letných dovolenkách. Atrakcie, ako sú plávanie s delfínmi, jazda na slonovi či hladenie si malého tigra, vyzerajú ako zábava, ale pre zvieratá predstavujú skôr utrpenie. Z tohto dôvodu sa spoločnosť rozhodla, že nebude predávať zájazdy na miesta, ktoré podobné aktivity ponúkajú.

„TripAdvisor má novú politiku. Chce zlepšiť hygienické a bezpečnostné štandardy zvierat,“ povedal Stephen Kaufer, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti TripAdvisor.

Ďalej cestovateľský portál TripAdvisor chce propagovať destinácie a atrakcie, ktoré sa starajú o dobro zvierat. Tieto pravidlá by mali nadobudnúť účinnosť od roku 2017, pričom niektoré z nich budú platiť už teraz. A zároveň cestovná kancelária Viator spúšťa kampaň, ktorá má verejnosť informovať o tejto problematike.

tripadvisor-bans-animal-cruelty-1 tripadvisor-bans-animal-cruelty-5 tripadvisor-bans-animal-cruelty-6 tripadvisor-bans-animal-cruelty-4 tripadvisor-bans-animal-cruelty-7 tripadvisor-bans-animal-cruelty-2 tripadvisor-bans-animal-cruelty-8