Clintonová sa na zjazde vo Filadelfii stala ako prvá žena v amerických dejinách prezidentskou kandidátkou veľkej politickej strany.

„Amerika potrebuje každého z vás,“ povedala Clintonová v prejave, v ktorom prijala svoju nomináciu na americkú prezidentku „s odhodlaním a neobmedzenou dôverou“ v Amerike. „Budem prezidentkou demokratov, republikánov i nezávislých,“ sľúbila a zdôraznila, že „spoločne budeme silnejší“.

Uchádzala sa tak aj o prívržencov svojho porazeného súpera o demokratickú nomináciu Bernieho Sandersa, ktorý ju na sneme podporil, podobne ako prezident Barack Obama, viceprezident Joe Biden, prvá dáma Michelle Obamová a ďalší rečníci.

    „Bernie, tvoja kampaň inšpirovala milióny Američanov, ktorí do primárok vložili svoje srdcia a duše,“ povedala Clintonová za nadšeného jasania delegátov. „Za svoje ťažisko si si vybral hospodárske a sociálne témy,“ dodala s tým, že tejto problematike sa aj ona chce venovať. Hodlá tiež spolupracovať so Sandersonom na tom, aby boli zrušené poplatky za vysokoškolské štúdium pre deti rodičov, ktorí zarábajú menej ako 125 tisíc dolárov ročne.

Spojené štáty sa podľa Clintonovej nachádzajú v „okamihu pravdy“ a majú čo do činenia s „odhodlanými nepriateľmi, ktorí musia byť porazení“. „Nebude to ľahké, ale verte mi, že vyhráme,“ povedala.