To tu ešte nebolo! Rovno z neba padlo telo do záhrady vedľa šokovaného majiteľa

1173

V nedeľu popoludní bolo nájdené mŕtve telo muža na záhrade domu v mestskej časti Clapham na juhu Londýna. Predpokladá sa, že išlo o jedného z cestujúcich lietadla smerujúceho z Nairobi do Veľkej Británie.

Má sa za to, že muž bol čierny pasažier, ktorý vypadol z podvozku lietadla, ktorý sa práve chystal na pristátie na londýnskom letisku Heathrow. Na miesto prišla polícia, ktorá sa teraz prípadom zaoberá. V podvozku lietadla sa našla taška s vodou a jedlom.

Muž, ktorý podľa všetkého vypadol z pristávajúceho lietadla, takmer dopadol na majiteľa domu, na ktorého záhrade sa mŕtve telo našlo. Susedia údajne vypovedali, ako majiteľ honosného sídla sedel len tak vonku za domom, keď náhle telo narazilo do zeme len pár krokov od neho. Stalo sa tak v nedeľu okolo 15:30. „Niečo som kuchtila pri sebe v kuchyni, keď v tom som počula silnú ranu,“ opisovala jeho susedka. „Najskôr som si myslela, že spadlo lešenie a ďalej som nad tým nepremýšľala. Môj manžel sa išiel pozrieť hore, čo sa stalo. Sprvu mi to nepovedal, bol zjavne dosť v šoku a šiel na ulici, kde stáli naši susedia a volali políciu.“

Mladík sa ako čierny pasažier ukryl medzi kolesami lietadla. Jeho pád zachytil fotograf

Podľa jej výpovede nehoda šokovala predovšetkým majiteľa pozemku, na ktorý telo dopadlo. „Bol skutočne otrasený. Bol na záhrade, keď sa to stalo, a telo muselo dopadnúť kúsok od neho. Manžel prišiel späť a ja som sa ho spýtala, čo sa deje. Povedal mi, či som nevidela toho muža, čo spadol z oblohy. Nechápala som, o čom hovorí, tak som sa išla pozrieť a tam uprostred trávnika bolo telo,“ dodala žena.

Podľa spoločnosti Kenya Airways polícia zistila, že muž bol v lietadle z Nairobi do Londýna. Záznam z letu ukázal, že stroj zostúpil do výšky cca 1 kilometer a začal sa pripravovať na pristátie. V tej dobe mal rýchlosť okolo 320 km/h.

Ako vo filme, bez pasu a letenky, žena už trikrát prešla cez kontroly na palubu lietadla

„Muž bol celý oblečený, myslím, že mal džínsy a modré tričko. Vyzeral, že leží tvárou nahor, ale krk mal príšerne pokrútený. Vedľa neho bola preliačina v zemi, čo musel byť dôsledok nárazu. Chcel som sa uistiť, že to nevidí ani jeden z mojich chlapcov. Našťastie nemali potuchy o tom, čo sa stalo. Polícia prišla rýchlo a bolo ich tam veľa. Telo zostalo ležať na mieste až do 19:30, kým si ho nevyzdvihol koroneri. Deň predtým sa tam konala detská oslava, takže následky mohli byť oveľa horšie. Súcitím so svojím susedom aj s tým úbohým mužom. Je to naozaj nenormálne a niečo, čo by ste na predmestí Londýna skutočne nečakali,“ povedal jeden zo susedov.

Po manželskej hádke narazil pilot lietadlom do vlastného domu. Vnútri bola jeho žena i syn

Polícia verí, že išlo o čierneho pasažiera a smrť nepovažujú za podozrivú. Vyšetrovanie však stále pokračuje. Podarilo sa im vystopovať let KQ 100, kde v ľavom zadnom kolese našli veci patriace obeti. Bola nariadená pitva, pomocou ktorej by mali policajti zistiť mužovu skutočnú identitu.