Tunisan v Drážďanoch zmlátil a dobodal Češku, ktorú pokladal za svoj majetok.

1168

Na štyridsať mesiacov do väzenia poslal v stredu nemecký súd v Drážďanoch Tunisana (29), ktorý vlani zmlátil a porezal svoju českú priateľku (32). Informoval o tom denník Dresdner Neues Nachrichten (DNN). Útočník pôvodne čelil obvineniu z pokusu o vraždu, to ale obžaloba na súde nepreukázala. Podľa súdu chcel ženu, ktorú považoval za svoj majetok, ponížiť.

Incident sa odohral vlani 29. júla pred kultúrnym strediskom Scheune (Stodola) v drážďanskej štvrti Neustadt. Dvadsaťdeväťročný Tunisan a jeho o tri roky staršia priateľka sa tu pohádali kvôli rozchodu, o ktorý žena kvôli priateľovej žiarlivosti usilovala.

Vraždou zo žiarlivosti skončila krvavá streľba v Bratislave

Tunisan sa ale s koncom vzťahu nezmieril a vytiahol nôž, ktorým ženu porezal na krku. Češku, ktorá skončila na zemi, ešte skopal do hlavy, čím jej spôsobil niekoľko tvárových zlomenín. V ohrození života ale žena nebola.

 Spoločne popíjali a užívali si  drog 

Tunisan prišiel do saskej metropoly začiatkom minulého roka. Aj keď získal miesto v azylovej ubytovni, tak tu podľa DNN nebýval a do ubytovne dochádzal len pre finančnú podporu. S Češkou Tunisan prebýval na ulici a spoločne holdovali alkoholu a drogám, ich vzťah bol ale kvôli mužovej žiarlivosti komplikovaný a dvojica sa opakovane rozchádzala a opäť sa zmierovala.

Bola tu vražda zo žiarlivosti. Migrant v Nemecku dobodal svoju pätnásťročnú expriateľku. Súd mu vymeral 8,5 roka

Pred súdom Tunisan nechcel povedať, prečo z vlasti odišiel do Nemecka. Povedal len, že to nebolo kvôli práci a ani z finančných dôvodov. DNN poznamenala, že dôvod mohli byť drogy, pretože sa sťažoval, že v Tunisku súdy za drogové delikty udeľujú prísne tresty.