Výletníka strateného v divokých horách našli po ôsmich dlhých dňoch. Živil sa lesnými bobuľami a vodou z rieky. Jeho priateľka po ňom pátrala aj s pomocou na sociálnych sieťach, nakoniec ho našiel náhodný bežec.

Andrew Devers (25) si vyšiel 18. júna na výlet, domov sa ale vrátil až o viac ako týždeň neskôr. Stratil sa v divokých horách a lesoch pri Seattli v americkom štáte Washington. Pátrali po ňom záchranári aj jeho priateľka, nakoniec ale na neho náhodou natrafil osamelý bežec, uviedol podľa informácií z amerických médií web denníka Daily Mail.

Bola to šťastná nedeľa, čo sa s Andrewová priateľka Krysteena Mannová dozvedela, že je jej milý „opäť na svete“, živý a zdravý. Nevyzeralo to s ním pritom dobre, po niekoľkých dňoch od nahlásenia nezvestného bolo totiž pátranie záchranárov a dobrovoľníkov odvolané.

Krysteena svojho chlapca hľadala aj na sociálnych sieťach, ako jej záchranári a polícia poradili, aby to urobila. Najskôr dala výzvu do facebookovej skupiny obyvateľov Seattlu, v ktorej ľudia riešia výlety do okolitých hôr, po nejakej dobe napísala aj na Reddit. Tam sa síce dozvedela nemilé veci, ale aj tak verila, že sa nakoniec všetko v dobré obráti.

V Malej Fatre sa na túre stratil český turista

Jeden z užívateľ sociálnej siete vystupujúci pod prezývkou Able-Jury 6211 upozornil na úrady uzavretú trasu, ktorá by sa zablúdivšiemu pútnikovi mohla stať osudná. „Ten zákaz vstupu tam nie je pre nič za nič,“ písal temne Krysteene. Trasa sa vraj na niekoľkých úsekoch prakticky stráca a nie je tam vôbec žiadny problém zablúdiť.

Ďalšie komentujúce s prezývkou Super_Natant si prihodil, že kúsok odtiaľ sám pred nedávnom bol a rieky boli kvôli vlne horúčav veľmi rozvodnené, ako z hôr stekal topiaci sa sneh. Nebezpečenstvo tam vraj hrozí na každom kroku.

ZÁHADNÉ ZMYZNUTIE: Krásna študentka zmizla na prechádzke v prírodnej rezervácii, po dvoch dňoch ju našli uškrtenú

Prečo presne Andrew zablúdil, nikto poriadne nevie, isté ale je, že ani napriek panujúcej horúčave, ktorých hodnoty v oblasti sa šplhajú v posledných dňoch až k 40 stupňom Celzia, sa mu nedobrovoľne predĺžený výlet zrejme nijako závažne na zdraví nepodpísal. Pre istotu ho ale predsa len odviezli do nemocnice na pozorovanie. „Sme veľmi radi, že ho našli živého,“ uviedol podľa Daily Mail hovorca miestnej polície Tim Meyer. Podľa amerických úradov mladík prežil len o vode, ktorú pil z rieky, a celé dni nemal v ústach nič iné ako bobule lesných plodov.

Krásna Erika vyrazila počas Lockdownu na výlet a stratila sa. Jej mŕtvolu našli v púšti

V tamojšej neprehľadnej lesnatej horskej oblasti sa ľudia do problémov dostávajú celkom často. Tento rok do dnešného dátumu číslo záchranárov vytočilo už desať ľudí, pred pár týždňami sú dokonca nezvestný štyria ľudia naraz. „V roku 2020 bolo celkovo 227 telefonátov,“ uviedla šéfka záchranárov Jennifer Brenesová.

Nový Zéland: Zachránili troch tínedžerov stratených 50 dní v Pacifiku

Aby výletníci riziko znížili na minimum, Brenesová radí, aby so sebou – zvlášť v súčasných horúčavách – mali dostatok vody, robili si v chôdzi časté prestávky a pred odchodom na výlet povedali niekomu blízkemu, kam idú a kedy sa vráti.