Členovia horskej služby na poľskej strane Tatier noc na utorok strávili pátraním po dvoch ženách, ktoré v horách nechali ich partneri. Ženy zrejme kvôli horšej kondícii išli pomalšie a muži sa vydali najprv na horskú chatu. Ich partnerky sa ale stratili, informujú poľské médiá s odvolaním sa na tatranskú horskú službu.

Keď ženy ani v pondelok neskoro večer nedorazili do chaty v Doline piatich poľských plies, zavolali ich partneri záchranárov. Tí sa ženám pokúšali telefonovať a zistiť ich polohu, ale márne.

Tragická smrť horolezca Rasťa (†39) v Malej Fatre! Záchranári mu už nedokázali pomôcť

Ženy navyše nemali zimnú výbavu a na rozdiel od svojich partnerov ani baterku, takže si museli svietiť telefónmi. Horská služba ich našla okolo 03:00. Doviedla ich do chaty vzdialenej niekoľko kilometrov od tej, v ktorej skončili ich partneri. Odtiaľ ich potom autom odviezli do Zakopaného.

Trojročný český chlapček uviazol v Slovenskom raji na rebríku! Musela zasahovať Horská záchranná služba

Tomasz Wojciechowski z tatranskej horskej služby naznačil, že postup „džentlmenov“ je mu záhadou a že ich správanie, keď slabších členov výpravy nechali vzadu a sami šli dopredu, je nekolegiálne a nezodpovedné.

USA: Horská koza zabila v národnom parku turistu