Alexandra Tutina poslali ruské súdy na 23 rokov do väzenia. V roku 2005 si najal vraha, aby zavraždil jeho obchodného partnera aj s celou rodinou. Vo väzení ale šialenec dlho nevydržal. Pripojil sa k Wagnerovej armáde na Ukrajine, aby pomohol ruským vojskám. Prakticky sa tým vykúpil zo svojho trestu. Teraz si užíva v Turecku.

Po ukončení šesťmesačného pôsobenia v bojoch na Ukrajine bol Tutinovi jeho trest odpustený. A zločinec toho ihneď využil. Odcestoval do preslneného Turecka, kde sa po dlhej dobe opäť stretol so svojou ženou.

Alexandra Tutina poslali ruské súdy na 23 rokov do väzenia. Teraz si užíva v Turecku.

V roku 2021 bol pritom uväznený za to, že o šestnásť rokov skôr zorganizoval nájomnú vraždu svojho obchodného partnera Dmitrija Zeinalova. Najatý vrah bohužiaľ neskončil len u neho. Zabijak popravil aj jeho manželku, desaťročného syna a štrnásťročnú dcéru. Od Tutina za odporný čin dostal v prepočte zhruba 9 000 eur.

Podľa organizácie Gulagu.net slúžili naverbovaní väzni aj u lúhanských separatistov.

Podľa denníka Daily Star mal potom podnikateľ močiť na hroby zomrelých. Ruskí policajti Tutina dopadli až niekoľko rokov po tom. To organizoval ďalšiu vraždu. Tentokrát mal spadnuté na neter svojej bývalej ženy kvôli dedičstvu. Našťastie sa mu to nepodarilo, kriminalisti ho v roku 2018 zatkli. Súd ho neskôr poslal do väzenia na 23 rokov.

Vlani sa ale z väzenia dostal. Naverbovala ho súkromná armáda Wagnerovcov pôsobiaca na Ukrajine. Wagnerovu skupinu založil pred viac ako ôsmimi rokmi ruský podnikateľ blízky Kremľu Jevgenij Prigožin. Skupina sa od vlaňajšieho februára zúčastňuje aj bojov v rámci špeciálnej vojenskej operácie, ako Moskva oficiálne nazýva svoju inváziu na Ukrajinu. Naverbovaní zločinci sa po odslúžení 180 dní v armáde zbavia svojho trestu.

Veliteľ Wagnerovej skupiny žoldnierov dezertoval do Norska.

Jeden z novinárov šéfa Wagnerovcov Prigožina konfrontoval s tým, prečo Tutinovi dovolil sa na slobodu dostať. „Ten väzeň šiel do vojny a bolo dosť možné, že zomrie. Len ako zázrakom prežil,“ odpovedal mu Prigožin. „Zvážte to, boli by ste radšej, keby šiel do vojny vrah, alebo členovia vašej rodiny?“ vyhlásil.

Masový vrah, ktorí sa podieľal na vražde 1700 zajatcov je vo francúzskom väzení

„Vďaka jeho rozhodným a úspešným akciám sa našim vojakom podarilo s minimálnymi stratami obsadiť nepriateľské pozície a splniť úlohu,“ chválil väzňa šéf Wagnerovcov. V Moskve medzitým panikária rodičia malých detí. Tí údajne dostávajú od policajtov varovanie, aby svoje deti nenechávali bez dozoru. Po hlavnom meste sa totiž kvôli vojne potuluje čoraz viac prepustených zločincov.