Týrali symbol Vianoc, vianočných sobov! Prezradilo ich šokujúce video

1930

Na tohtoročných Vianociach v Anglicku nebudú k videniu na trhoch žiadne živé soby! Zrušia jednu tradíciu. Dôvod: Na internete sa totiž objavilo video, v ktorom zamestnanci jednej z fariem chovajúci soby, týrajú nebohá zvieratá. Jeden zo zamestnancov vo videu dokonca do bezbranného zvieraťa bezcitne kope.

Soby sú pre anglosaské krajiny symbolom Vianoc. Keď sa tu totiž povie Vianoce, všetkým sa vybaví Sant Claus na saniach, ktoré sú ťahané týmito ušľachtilými polárnymi zvieratami. Ale tohtoročné sviatky pokoja a mieru sa budú musieť zaobísť bez nich.

Týranie vianočných sobov na farmách!

Ak totiž vyrazíte na vianočné trhy do Anglicka, soby tam nenájdete. Na internete sa totiž objavilo šokujúce video, ktoré bolo natočené na farme Kent Reindeer Centre, kde soby chovajú. V nahrávke jeden zo zamestnancov do krásneho tvora hrubo kope. Soby sú viditeľne podvyživené a je na nich na prvý pohľad vidieť, že je s nimi kruto zaobchádzané.

„V dôsledku obáv našich návštevníkov, Leeds Castle rozhodol, že už naďalej živí soby nebudú k videniu na vianočných trhoch,“ povedal organizátor vianočných trhov v Leeds Castle pre The Sun. „Všetky naše zvieratá sú milované a je o ne dobre postarané,“ povedal hovorca Kent Reindeer Centre.

Na trhoch ich neuvidíte

„Naše vyšetrovanie ukázalo šokujúce zaobchádzanie s týmito nežnými zvieratami. Soby sú citlivé, divoké zvieratá a nie sú to rekvizity, ktoré majú byť vystavované a byť využívané ako ľudská zábava,“ povedal Tor Baily manažér Animal Aid, ktorý sa zasadzuje o to, aby sa už soby neobjavovali na vianočných trhoch.

Ak ste tuční na oslíka nelezte! V dovolenkovom raji tuční turisti mrzačia oslíkov!