Bola mladá, veľmi dobrá, nesmelá, krehká a zvláštnym spôsobom krásna. Do Londýna prišla z Francúzska pracovať ako opatrovateľka. Sophie Lionnet († 21) si myslela, že prácou vo Veľkej Británii pre par z jej domoviny získa cenné životné skúsenosti. Namiesto toho ju čakalo mučenie, vyhladovanie, smrť a potom ešte zneuctenie. Spravodlivosti však bolo urobené zadosť. Vrahovia boli chytení a odsúdení.

„Zomrela následkom úmyselného a neustáleho násilia, a nie nehodou,“ povedal na londýnskom súde The Old Bailey štátna žalobkyna Aisling Hosein. Z jej vraždy bol obvinený a odsúdený partnerský pár Sabrina Kouider (35) a Ouissem Medouni (40). Tí boli za hrozný čin odsúdení na minimálne 30 rokov.

Po tejto dobe, ktorú si odpykajú vo väzení, môžu požiadať o predčasné prepustenie na slobodu. „Obaja sa spoločne zúčastnili na pláne, ako zničiť jej telo a uniknúť zodpovednosti za tento hrozný čin,“ dodala Hosein. Koudierová, ktorá je podľa všetkého labilná, je teraz v psychiatrickej liečebni.

Bývala partnerka zakladateľa skupiny Boyzone je už pred súdom za vraždu

Bludmi pomätená žena si zmyslela, že sa naivná a nevinná Sophie sprisahali s jej expriateľom Markom Waltonom, ktorý je zakladateľom írskej chlapčenskej skupiny Boyzone. Spoločne vraj chceli omámiť a znásilniť členov jej rodiny. Toto tvrdenie bol samozrejme úplný nezmysel. Sophie bola ubitá na smrť elektrickým káblom.

Tyranský pár si mučenie dokonca nahrával na video. Chcel totiž Sophiu donútiť k tomu, aby sa priznala. Potom, čo bolo dievča zabitá, sa pár pokúsil zbaviť jej tela otrasným spôsobom. Spáliť ho chceli na záhrade. Lenže akonáhle susedia zacítili neznesiteľný zápach, zalarmovali hasičov a políciu. Telo sa páru riadne spáliť nepodarilo. Úbohá Sophie …