U londýnskych moslimov vyčíňa podivný vírus, môže za to ich krvavý rituál

828

Lekára v Londýne zamestnal prípad skupiny 10 ľudí, u ktorých sa objavil málo známy druh vírusu zvaný lymfotropický vírus typu 1. Nešlo o žiadnych užívateľov drog ani im nikdy nebola poskytnutá krvná transfúzia. Ako sa u nich mohol objaviť tento vírus, tak bolo pre lekárov úplnou záhadou.

Potom si jeden z lekárov všimol podivných jaziev na chrbte jedného z týchto pacientov. To ho priviedlo na stopu celého problému. Zistil, že všetci pacienti sú moslimovia a navyše sa spoločne zúčastnili bizarného krvavého rituálu zvaného Asura.

Moslimka sa vydala za kresťana. Jej brat ju kvôli zachovaniu cti zastrelil

Pri Asura sa moslimovia sekajú ostrými čepeľami do hláv a ďalších častí tela. Je to veľmi krvavá show, avšak moslimovia na tento zvyk nedajú dopustiť. Lekári z nemocnice Svätej Márie došli k záveru, že sa muži nakazili vírusom práve pri týchto krvavých orgiách.

Muži síce tvrdili, že sa nože máčali v antiseptickom prípravku, ale to je podľa lekárov nedostatočné a navyše tento typ vírusu je proti podobnému zaobchádzaniu imúnny. Vírus bol zrejme na nožoch a postupne sa tak dostal do tiel moslimov, ktorí sa s ním rezali do tela.

Vírom, ktorým sa muži nakazili, je „vzdialený príbuzný“ vírusu HIV. Drvivá väčšina ľudí, ktorú vírus napadne, nemá žiadne zdravotné problémy, len u dvoch až piatich percent ľudí vypukne rakovina krvi. A u ešte menšieho percenta vypukne HAM / TSP, špecifické nervové ochorenia, na ktoré neexistuje zatiaľ žiadny liek.

Manchester je plný moslimov, nenávistné reakcie o „konečnom riešení“ vzbudzujú emócie

Všetky tieto choroby sa najčastejšie šíria dojčením, krvnými transfúziami alebo pri sexe. Že k nemu môže dôjsť aj pri moslimskom rituálu, sa doteraz nevedelo. Lekári teraz usilujú o to, aby tieto obrady boli zaradené na zoznam potencionálne zdravotne nebezpečných aktivít. Nechcú vraj zakázať Asura, ale ak sa jej ľudia chcú venovať, nemali by nikdy zdieľať nože alebo iné predmety, ktorými sa režú do tela.

Asura je moslimský náboženský sviatok slávený v šiitskej vetve islamu. Je oslavovaný na počesť smrti Mohamedovho vnuka al-Husajna v bitke pri Karbalá, ktorá sa odohrala v roku 680.

„Dlžíš mi za operáciu dieťaťa, teraz ťa pretiahnem,“ povedal matke moslimský chirurg