Ubytovanie pre odvážne: Nezisková organizácia ponúka noc uprostred svorky levov

518

Zážitok, na ktorý do konca života nezabudnete – aj tak sa dá hovoriť o ubytovaní, ktoré na Airbnb ponúka nezisková juhoafrická organizácia GG Conservation. Vďaka nej môžete stráviť doslova noc medzi levmi.

Je to prostý trojizbový domček bez klimatizácie a televízie. Napriek tomu za jednu noc zaplatíte 90 eur. Bývať totiž budete v samotnom srdci levej svorky, ktorá dom obklopuje. Od priameho kontaktu s návštevníkmi ich oddeľuje iba elektrický plot. Rezerváciu ubytovania, ktorú sprostredkúva stránka Airbnb, navyše pomôžete dobrej veci. Celý výťažok totiž putuje prírodnej rezervácii GG Conservation sídliacej v juhoafrickom Harrismith.

„Naši hostia skrátka žijú medzi levmi, z prvej ruky majú pohľad na majestátnosť levích druhov. Môžu pozorovať, aké je ich prirodzené správanie, ako medzi sebou komunikujú a ako sa hrdo pária, čo je vždy veľmi zaujímavé, pri srdci hrejúce. Naša rezervácia je jedinečná v tom, že levy nechováme a nedovoľujeme verejnosti, aby sa k nim približovali. Aj tak ich ale môžu záujemcovia sledovať z bezprostrednej blízkosti. Zároveň vedia, že poplatky za ubytovanie idú priamo neziskovej organizácii, ktorá levy chráni a stará sa o ich bezpečnosť. Je to win-win situácia,“ oznámila riaditeľka GG Conservation Suzanne Scott.

Najodvážnejší jedinci si môžu urobiť napríklad aj grilovanie na terase, zatiaľ čo budú mať bezprostredný výhľad na šelmy. Podobné rokovania sa ale napriek tomu veľmi neodporúča. Vôňa opekajuceho sa mäsa by totiž zvieratá nepochybne rozdráždilo.

„Keď stojíte pri plote, od levov vás delí menej ako meter. Od schodov, verandy alebo terasy sú to dva metre. Pripadá vám, ako by ste boli súčasťou ich svorky, skoro pociťujete ich hrdosť. Najlepšie je, keď ste v noci obklopení revom sedemdesiatich siedmich levov. Je úžasne inšpirujúce ich počúvať,“ dodáva Scott.

Gepardom hrozí vyhynutie!

Návštevníci si vo svojich recenziách nemôžu ubytovanie vynachváliť. „Leví dom bol jeden z najunikátnejších, najkúzelnejších a najneskutočnejších zážitkov môjho života. Vďaka Airbnb som bol ubytovaný už na viac ako stovke miestach celého sveta, a musím povedať, že toto patrilo jednoznačne k mojim najobľúbenejším. Život medzi levmi a ich kráľovská prítomnosť boli fascinujúce, rozhodne sa sem ešte vrátim,“ píše napríklad jeden z bývalých klientov.

Vraha zvierat rozdupal v Zimbabwe zúrivý slon. Veľa ľudí mu smrť praje